Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Odwiedziny duszpasterskie Kolęda 2022/2023

W poniedziałek, 14 listopada rozpoczniemy Odwiedziny Duszpasterskie.
Na początku udamy się do parafian mieszkających przy ulicach: Świętej Kingi, Wandy i Żołnierzy Września.

 

 

 

 

 

KOLĘDA LISTOPAD 2022
KOLĘDA GRUDZIEŃ 2022
KOLĘDA STYCZEŃ 2023

 

Prosimy o zapoznanie się z nim oraz z informacjami dotyczącymi prawidłowego przebiegu kolędy, które znajdują się poniżej.

 

 1. Kolęda to odwiedziny duszpasterskie kapłana połączone z modlitwą o Boże błogosławieństwo dla domowników oraz okazja do wsłuchania się w życzliwie przekazane spostrzeżenia parafian.
 2. Kolęda jako odwiedziny duszpasterskie ze względów praktycznych przebiega w części poza okresem bożonarodzeniowym. Dlatego prosimy by w czasie Kolędy odbywającej się w okresie zwykłym i w okresie Adwentu nie przystrajać swych mieszkań w elementami związanymi z Bożym Narodzeniem.
 3. Kolędą rozpoczyna się zasadniczo od godz. 15.00.
 4. Kolejność odwiedzin danego dnia Kolędy wyznaczają w tym roku zwiększające się numery domów, pięter i mieszkań.
 5. Pierwszym momentem Kolędy jest wejście ministrantów (ewentualnie tylko kapłana) i odśpiewanie ze wszystkimi domownikami stosownej pieśni.
 6. Na Kolędę prosimy przygotować: krzyż postawiony na stole nakrytym białym obrusem i świece (zapalone już przed wejściem ministrantów lub ewentualnie tylko kapłana) oraz naczynie z wodą święconą.
 7. Odwiedziny duszpasterskie to wielka szansa poznania i porozmawiania przez kapłana ze wszystkimi członkami rodziny. Dlatego ważne jest aby wszyscy domownicy tak zaplanowali sobie czas by być obecnymi na Kolędzie.
 8. Parafianie, którzy nie mogą przyjąć Kolędy o wyznaczonej porze dnia mogą to uczynić po zakończeniu przez kapłana odwiedzin w danym dniu, a ci którzy nie mogą przyjąć Kolędy w wyznaczonym dniu mogą to uczynić w terminie Kolędy dodatkowej.
 9. Odwiedzać będziemy tylko tych parafian, którzy zaproszą kapłana do mieszkania, gdy będzie przebywał danego dnia w domu pod podanym numerem.
  W ten sposób pragniemy uwzględnić różną wrażliwość osób na sprawy związane z zagrożeniem epidemiologicznym oraz uszanować stosunek danej osoby i rodziny do Kościoła Katolickiego
 10. Ofiary materialne złożone w czasie odwiedzin duszpasterskich zostaną przeznaczone przede wszystkim na pokrycie rosnących kosztów funkcjonowania parafii i ewentualnych remontów.

 

************************************************************************************

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WIELE SPOKOJU I RADOŚCI

NA CZAS PRZYGOTOWANIA SIĘ DO PRZEŻYCIA KOLĘDY

A WIEDZĄC ILE DOBRA DOŚWIADCZAMY OD WAS – NASZYCH PARAFIAN

JAKO KAPŁANI CIESZYMY SIĘ

NA TO SZCZEGÓLNE SPOTKANIE KOLĘDOWE Z WAMI


*****************************************************************************************