Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 8:30 - 10:00
Wtorek: 8:30 - 10:00
Środa: 8:30 - 10:00
Czwartek: 8:30 - 10:00
Piątek: 8:30 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 3 grudnia 2023 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


I NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Rozpoczynamy Adwent czas pobożnego oraz radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Pierwsza część Adwentu ma nas przygotować na ostateczne przyjście Chrystusa w chwale druga zaś część na świętowanie pamiątki pierwszego przyjścia w noc betlejemską. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 2. Dzisiaj także Niedziela Trzeźwości, dlatego w czasie każdej Mszy Świętej modlimy się o trzeźwość.
 3. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne z modlitwą o trzeźwość.
 4. Od poniedziałku rozpoczynamy Roraty. Mszę Świętą roratnią będziemy sprawować od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Dodatkowo w czwartki wieczorne Msze Święte będą sprawowane według formularza „Mszy Świętej wotywnej o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu” (czyli tak zwanej „Mszy Świętej Roratniej”). Niech uczestniczą w nich zwolennicy „rorat wieczornych” a zwłaszcza małe dzieci.
 5. We poniedziałek przypada wspomnienie Świętej Barbary. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00 ofiarowaną za wszystkich górników.
 6. We wtorek o godz. 8.00 w ramach oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi będziemy sprawować Mszę Świętą za miasto Chorzów, naszą parafię oraz wszystkich czcicieli Świętego Floriana.
 7. W środę zapraszamy na nowenną a w sobotę o godz. 17.00 na adorację.
 8. Także w środę, 6 grudnia w liturgii przypada wspomnienie dowolne Świętego Mikołaja – biskupa Miry, któremu chrześcijańska tradycja przypisuje bezinteresowne dobro świadczone bliźnim. Wykorzystajmy ten dzień jako szansę przekazania dzieciom i młodzieży pięknego zwyczaju dyskretnego czynienia dobra innym.
 9. W tym tygodniu nie odbędą się środowe spotkania osób chętnych do rozpoczęcia nauki gry na instrumentach dętych.
 10. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.
 11. W piątek, 8 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Msza Święta o godz. 16.00 zostanie odprawiona za Dzieci Maryi. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej roratniej.
 12. Kolektę następnej niedzieli przeznaczymy na potrzeby naszej parafii a przed kościołem zostanie zebrana ofiara na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 13. W tym tygodniu w ramach Kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców ulic: Beskidzkiej i Bocznej. W rozpoczętym tygodniu Odwiedziny Duszpasterskie na wszystkich wyznaczonych trasach będą rozpoczynały się o godz. 15.00
 14. W następnym tygodniu (od 11 do 15 grudnia) pragniemy udać się do chorych i starszych wiekiem parafian, aby umożliwić im spowiedź i Komunię Świętą w okresie przedświątecznym. Chęć przyjęcia kapłana, prosimy zgłaszać telefonicznie. Informujemy, że nie będzie takich odwiedzin w styczniu 2024 roku.
 15. Także w następnym tygodniu odbędą się spotkania kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania:
  – w poniedziałek, 11 grudnia o godz. 18.00 – chłopcy
  – we wtorek, 12 grudnia o godz. 18.00 – dziewczyny
 16. Od dziś przy figurze Świętego Floriana w naszym kościele będzie ustawiona specjalna choinka na której zawieszone zostały symboliczne bombki. Tak jak w ubiegłych latach promuje ona akcję „Paczuszka dla ma-luszka”. Chętni do włączenia się w akcję mogą przygotować paczkę z artykułami i położyć pod tą choinką, zabierając na pamiątkę jedną z bombek.
 17. W przedsionku kościoła można nabywać opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 18. W sobotę, 8 lipca 2023 roku zmarł śp. Stefan Gerlich, przez wiele lat ministrant a potem kościelny w parafii Świętego Floriana w Chorzowie. Zgodnie z wolą wyrażoną przez Rodzinę Zmarłego, Jego pogrzeb odbył się w parafii Świętej Jadwigi w Chorzowie, na terenie której Zmarły do końca swego ziemskiego życia mieszkał. W niedzielę, 10 grudnia 2023 roku (w 4 dni po kolejnej rocznicy ziemskich urodzin śp. Stefana) zapraszamy parafian na Mszę Świętą o godz. 12.00 sprawowaną za Niego. Ta Msza Święta będzie wyrazem wdzięczności całej parafii za wieloletnią gorliwą posługę śp. Stefana w naszej parafialnej wspólnocie.
 19. Kancelaria Parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 8.45 do godz. 10.00.
 20. Dziękujemy tym, którzy wspierają materialnie naszą wspólnotę parafialną.
 21. Pod chórem można nabyć „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”. Można także zakupić kalendarze harcerskiego zastępu imienia błogosławionego księdza Jana Machy.
 22. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Elżbieta Pasterak, śp. Bogumiła Woynar i śp. Elżbieta Wycik. Powierzmy je miłosierdziu Bożemu.

Starsze wpisy