Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 26 maja 2024 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


UROCZYSTOŚĆ
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

26 maja 2024 roku

 

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 2. Gościmy w naszej parafii Księdza Grzegorza Jelenia – misjonarza z parafii Basztanka w Odessie na Ukrainie. Ksiądz Grzegorz wygłosi do nas Słowo Boże a po Mszy Świętej zbierze przed kościołem ofiarę pieniężną na odbudowę zniszczonego kościoła w parafii gdzie posługuje.
 3. Łączymy się dziś duchowo z mężczyznami i młodzieńcami zgromadzonymi na corocznej pielgrzymce w sanktuarium piekarskim. Powracających z Piekar Śląskich pątników powitamy około godz. 18.00 przed naszym kościołem. W związku z powitaniem nie będzie dziś nabożeństwa majowego o godz. 15.15.
 4. W tym tygodniu zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe.
 5. W poniedziałek, 27 maja o godz. 20.30 spotkamy się na ostatnim wieczornym Apelu Maryjnym.
 6. We wtorek odprawimy nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.
 7. W środę w czasie dodatkowej Mszy Świętej o godz. 16.00 Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w poniedziałek na wieczorną Mszę Świętą i nabożeństwo majowe. Po nabożeństwie odbędzie się druga próba przed bierzmowaniem.
 8. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Oprócz uczestnictwa we Mszy Świętej zachęcamy też do udziału w procesji. Zapraszamy poczty sztandarowe, panów niosących baldachim, dzieci w strojach komunijnych i sanktuaryjną orkiestrę. Msze Święte będą sprawowane o godz.: 7.00, 8.00 (po niej wyruszymy na procesję zakończoną Mszą Świętą), 12.00 i 16.00. Zwracamy uwagę na to, że w miejsce Mszy Świętej o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza Święta bezpośrednio po zakończeniu procesji. Trasa procesji będzie miała następujący układ: z kościoła ulicami Księdza Szwedy, Żołnierzy Września, Beskidzką, Lipińską, Gołębią, Sztygarską, ponownie Beskidzką, Gwarecką (od numeru 35 do numeru 27 a następnie od numeru 9 do numeru 1), Śląską, ponownie Księdza Szwedy i wejście z tej ulicy na teren kościelny. Uczestnicy procesji niech zabiorą ze sobą Skarbiec z pieśniami.
 9. Od Uroczystości Bożego Ciała przez cały tydzień (do czwartku włącznie) będziemy odprawiać Nabożeństwa Eucharystyczne połączone z procesją dookoła kościoła (w Uroczystość Bożego Ciała i w niedzielę o godz. 15.15, w tygodniu po Mszach Świętych wieczornych).
 10. Dziewczynki naszej parafii zachęcamy do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała i w dniach nabożeństw eucharystycznych. Niech każda z nich przyniesie ze sobą własny koszyczek wypełniony kwiatami i zgodnie z piękną tradycją towarzyszy Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.
 11. W czwartek w Mysłowicach odbędzie się Koncert Rodzinny „Bądź jak Jezus”.
 12. W piątek o godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą za żyjących i zmarłych, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w maju.
 13. W tym tygodniu przeżyjemy I sobotę miesiąca.
 14. Kolekta następnej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafialne.
 15. Także w najbliższą niedzielę po Mszy Świętej rozpoczynającej się o godz. 7.00, w salce Domu Katechetycznego odbędzie się Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 16. Również w następną niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 16.00 udzielimy sakramentu chrztu świętego dzieciom. Nie będzie katechezy przedchrzcielnej. W czasie tej Mszy Świętej pobłogosławimy też roczne dzieci.
 17. W dniach od 31 maja do 2 czerwca tego roku (piątek – niedziela) odbędzie się wyjazd do Lednicy.
 18. Kontynuując kilkunastoletni zwyczaj nawiedzania kościołów pod wezwaniem Świętego Floriana chcemy we wtorek, 18 czerwca zorganizować pielgrzymkę do kościoła Świętego Floriana w Wysokiej, w diecezji opolskiej. Pielgrzymi nawiedzą też Sanktuarium Świętego Jacka i Pałac Odrowążów w Kamieniu Śląskim, Muzeum Sztuki Sakralnej w Ligocie Dolnej oraz otrzymają możliwość indywidualnej modlitwy w Bazylice Świętej Anny na Górze Świętej Anny. Pielgrzymka jest bezpłatna. Organizatorzy zapewniają wejście do muzeum i pałacu, herbatę (bądź kawę) oraz ciastko. Obiad będzie można zakupić w Domu Pielgrzyma na Górze Świętej Anny. Zapisy w Kancelarii Parafialnej w godzinach otwarcia. Przy zapisach należy podać numer PESEL. Jeżeli do niedzieli, 9 czerwca nie zbierze się wystarczająca liczba osób, pielgrzymka zostanie odwołana.
 19. Pod chórem można nabyć „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.
 20. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Paweł Chodzidło i śp. Czesław Bielski. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.

Starsze wpisy