Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 8:30 - 10:00
Wtorek: 8:30 - 10:00
Środa: 8:30 - 10:00
Czwartek: 8:30 - 10:00
Piątek: 8:30 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 18 lutego 2024 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

18 lutego 2024 roku

 

 

 1. W dzisiejszą I Niedzielę Wielkiego Postu kończymy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Wyrażamy wdzięczność Ojcu Romanowi Woźnicy za podjęty trud głoszenia nauk rekolekcyjnych. Kolekta dzisiejsza jest tak zwaną jałmużną postną.
 2. Dziś przeżywamy także Niedzielę Trzeźwości. W czasie nabożeństwa Gorzkich Żali będziemy się modlić w sposób szczególny o trzeźwość w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Niech Niedziela Trzeźwości będzie dla nas wezwaniem do refleksji nad krzywdami jakie być może niektórzy z nas wyrządzili sobie lub swym bliskim będąc pod wpływem alkoholu. Niech będzie również zachętą do podjęcia zobowiązania trzeźwości a nawet abstynencji.
 3. W tym tygodniu według stałego porządku odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po porannej Mszy Świętej na nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 5. W środę od godz. 16.00 do godz. 18.00 do salki orkiestrowej Domu Katechetycznego mogą przybyć kolejni chętni do nauki gry na instrumentach dętych.
 6. Również w środę, o godz. 19.00 w kościele rozpocznie się modlitwa połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi powstała w naszej parafii „Grupa Modlitewna”.
 7. W czwartek przypada Święto Katedry Świętego Piotra. W tym dniu o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele tak zwana Msza Święta szkolna.
 8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafialne, zaś przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
 9. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Drogę Krzyżową będziemy odprawiać zasadniczo w piątki o godz. 17.00. Przed rozpoczęciem rozważań Drogi Krzyżowej będziemy imiennie wspominać naszych zmarłych, polecając ich w modlitwie miłosierdziu Bożemu. „Zalecki” można składać przed lub po Mszy Świętej do specjalnej zamkniętej skarbonki wystawionej w naszym kościele przy figurze Świętego Floriana. Można je wypisać na zwykłych kartkach lub po-brać specjalne formularze „zalecek” pod chórem naszego kościoła. Chciejmy udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej połączyć z uczestnictwem we Mszy Świętej. W minionych latach zauważyliśmy niepokojącą ten-dencję do wychodzenia z kościoła po zakończonej Drodze Krzyżowej. Ciągle musimy pamiętać że, najważniejszą i najpełniejszą relacją w naszej wierze jest spotkanie z Bogiem we Mszy Świętej (modlitwa, słuchanie Słowa Bożego, przyjęcie Komunii Świętej). Piękne zwyczaje uczestniczenia w różnych okresowych nabożeństwach mogą być tylko dodatkiem do pełnego spotkania z Panem we Mszy Świętej. Bez pobożności eucharystycznej nasza wiara powoli przeradza się tylko w tradycję, która uspokaja nasze sumienia lecz nie prowadzi do osobistego spotkania z Bogiem. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać w niedziele o godz. 15.15. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi ksiądz Dawid Klimera.
 10. W naszej parafii istnieją różne grupy formacyjne. Zapraszamy do Ministrantów, Dzieci Maryi, Ruchu Światło-Życie, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Róż Różańcowych, Kręgu Biblijnego, Katechezy Dorosłych, Grupy Modlitewnej i Klubu Seniora.
 11. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna od poniedziałku do piątku od godz. 8.45 do godz. 10.00.
 12. Dziękujemy tym, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną przez wpłaty bezpośrednie lub przelane na konto naszej parafii (numer konta: 55 1020 2368 0000 2002 0176 4000).
 13. Pod chórem można nabyć „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Małgorzata Kurek, śp. Damian Grube i śp. Urszula Kafanke. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.

Starsze wpisy