Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 1 lutego 2015

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
 2. Dziś o godz. 15.00 w naszym kościele pragniemy przeżyć tak zwane „Pożegnanie żłóbka” z udziałem dzieci i młodzieży. W czasie tego nabożeństwa wystąpi także nasza Sanktuaryjna Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta.
 3. W poniedziałek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Podczas każdej Mszy Świętej poświęcimy świece – gromnice. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Dniem Życia Konsekrowanego dlatego kolekta tego dnia będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
 4. We wtorek z racji wspomnienia Świętego Błażeja, biskupa i męczennika, po Mszach Świętych udzielimy specjalnego błogosławieństwa, prosząc by Bóg uchronił nas od chorób gardła i wszelkich innych chorób. W związku z tym nie będzie w tym dniu tradycyjnego nabożeństwa ku czci Świętego Floriana a jedynie wieczorna Msza Święta będzie sprawowana za miasto Chorzów, naszą parafię oraz czcicieli Świętego Floriana.
 5. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 6. W bieżącym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
 7. W czwartek, 5 lutego z racji wspomnienia Świętej Agaty, dziewicy i męczennicy, po Mszach Świętych pobłogosławimy chleb.
 8. W piątek do Domu Katechetycznego zapraszamy na kolejne nauki przedślubne dla narzeczonych.
 9. W następną niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.00 w salce Domu Katechetycznego odbędzie się comiesięczne spotkanie Rodziny Franciszkańskiej.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.
 11. Już dziś informujemy że, tegoroczne Parafialne Rekolekcje Wielkopostne będą w naszym kościele od 18 do 22 lutego (czyli od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu). Rekolekcje wygłosi Ojciec Arkadiusz Sędzielewski – Oblat z Lublińca. W czasie rekolekcji odbędzie się specjalne spotkanie dla chorych i starszych wiekiem parafian. Tych chorych i starszych wiekiem parafian, którzy nie będą mogli przybyć na to spotkanie odwiedzimy w domach w porekolekcyjnym tygodniu (od 23 do 28 lutego).
 12. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy w dniach od 10  do 16 maja 2015 roku do udziału w archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem. Szczegółowych informacji udziela  i zapisy przyjmuje: Duszpasterstwo Pielgrzymkowe (strona internetowa:www.pielgrzymki.katowice.pl, telefon: 32 356 90 50 lub 519 546 303).
 13. Zakończyliśmy Odwiedziny Duszpasterskie – Kolędę. Jako Wasi duszpasterze pragniemy podziękować za zaproszenie nas do Waszych mieszkań, miłą atmosferę i życzliwe rozmowy. Dziękujemy również za złożone ofiary materialne (kolędowe i specjalne całoroczne), które pomogą nam zrealizować zamierzenia gospodarcze. Pragniemy też przeprosić za jakiekolwiek uchybienia z naszej strony związane z niezgodnym z ogłoszonym porządkiem odwiedzania mieszkań, z porą Kolędy czy niespełnieniem Waszych oczekiwań. Za czas Kolędy – szczere „Bóg zapłać” i jeśli Bóg pozwoli, do zobaczenia na Kolędzie w listopadzie tego roku.
 14. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Biuletyn Parafialny”, Kalendarz Katolicki „Z tej ziemi” i nowy numer „Spotkań”.
 15. W minionym tygodniu odeszła do Pana:śp. Róża Szymek. Powierzmy ją miłosierdziu Bożemu.