Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 1 stycznia 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1 stycznia 2017 roku

 

 

 

 1. Dziś początek nowego roku kalendarzowego 2017. W liturgii jest to Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Kolekta zostanie zebrana na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.
 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Świąteczne.
 1. We wtorek o godz. 8.00 w ramach oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi zostanie odprawiona Msza Święta za miasto Chorzów, naszą parafię oraz wszystkich czcicieli.
 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 1. W czwartek o godz. 18.15 zapraszamy młodzież mieszkającą na terenie naszej parafii na comiesięczną Mszę Świętą. Od godz. 17.45 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po tej Mszy Świętej odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.
 1. W piątek, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Świętem Trzech Króli. Jest to także Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta w tym dniu zostanie zebrana na potrzeby misyjne. Msze Święte będą sprawowane w naszym kościele według niedzielnego porządku.
 1. Także w Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada tzw. Dies Episcopi, dlatego pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Arcybiskupie Wiktorze Skworcu oraz biskupach pomocniczych Marku Szkudło i Adamie Wodarczyku których rocznice święceń biskupich w tym dniu przypadają.
 1. Również w piątek będziemy gościć w naszej parafii Kolędników Misyjnych z Papieskiego Dzieła Dziecięctwa Misyjnego. Pod koniec każdej Mszy Świętej dzieci zaprezentują krótkie przedstawienie misyjne, a po Mszach Świętych przed kościołem zbiorą ofiary dla dzieci z Tajlandii.
 1. W sobotę, 7 stycznia, 51 rocznicę swych urodzin będzie przeżywał nasz ksiądz proboszcz. O godz. 18.00 zapraszamy w tym dniu wszystkich parafian na Mszę Świętą za solenizanta. W tym dniu nie będzie adoracji.
 1. W następną niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. Kolekta będzie przeznaczona archidiecezję.
 1. Klerycy i Księża Przełożeni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego przesłali życzenia osobom zrzeszonych w Towarzystwie Przyjaciół Seminarium. Można je odebrać w Kancelarii Parafialnej.
 1. Od 2 stycznia będziemy kontynuować Odwiedziny Duszpasterskie. W najbliższych dniach pragniemy odwiedzić parafian mieszkających przy ulicach: Beskidzkiej, Sztygarskiej, Gołębiej, Lipińskiej i Bocznej.
 1. Chór działający na terenie naszej parafii zaprasza na koncerty kolęd:
  – w niedzielę, 8 stycznia o godz. 16.00 – koncert w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Chorzowie
  – w czwartek, 19 stycznia o godz. 17.00 – koncert w Domu Kultury „Batory”
  – w sobotę, 21 stycznia o godz. 15.00 – koncert w Bazylice Panewnickiej
  – w niedzielę, 29 stycznia o godz. 17.00 – koncert w Starochorzowskim Domu Kultury
 1. Informujemy że od 2 do 27 stycznia 2017 roku okazja do spowiedzi świętej w kościele Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie (tzw. „stały konfesjonał”) będzie tylko rano od godz. 10.00 do 12.00.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżywania Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy kapłanom, zwłaszcza za posługę w konfesjonale. Dziękujemy służbie kościelnej, szafarzom, organistom, ministrantom, pocztom sztandarowym. Dziękujemy orkiestrze za ubogacenie graniem tegorocznej Pasterki i Mszy Świętej w Uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz wzruszające i entuzjastycznie przyjęte koncerty na placu przykościelnym w Noc Bożego Narodzenia i w Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy chórowi za oprawę muzyczną Mszy Świętej w Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Podziękowania kierujemy do osób, które rozprowadzały opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i lampiony. Dziękujemy tym którzy przygotowali i roznosili paczki dla chorych i wiekiem osłabionych parafian. Podziękę składamy księdzu Andrzejowi, katechetom, scholi i tym wszystkim którzy pomogli zorganizować oprawę tegorocznych Rorat. Wyrazy wdzięczności niech przyjmą osoby które budowały stajenkę w naszym kościele, przygotowały okolicznościowy bilbord i stajenkę na placu przykościelnym oraz ci którzy sprzątali i przystroili odświętnie kościół, jego obejście i probostwo. Dziękujemy wszystkim pracownikom parafii i probostwa za poświęcony czas i bezinteresowny nieraz wysiłek. Wszystkim z serca płynące „Bóg zapłać”!

 

 1. Polecamy nowy numer „Biuletynu Parafialnego” oraz „Kalendarz Katolicki” na rok 2017.
 1. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Magdalena Derbis i śp. Natalia Grajkowska Polecajmy je miłosierdziu Bożemu.