Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 10 czerwca 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

X NIEDZIELA ZWYKŁA

10 czerwca 2018 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy X Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.

 

 1. O godz. 15.15 odprawimy dziś Nieszpory Niedzielne.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. We wtorek 12 czerwca, w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Na tę Mszę Świętą zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza rodziców, rodzeństwo i rodziny naszych bierzmowańców. W czasie Mszy Świętej zostanie zebrana kolekta przeznaczona na cel Funduszu Stypendialnego im. Błogosławionego Księdza Emila Szramka, poprzez który wspiera się stypendiami zdolną młodzież, pochodzącą z ubogich rodzin. Druga próba dla kandydatów do bierzmowania związana z tym wydarzeniem odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, 11 czerwca o godz. 19.00.

 

 1. W środę, 13 czerwca przypada kolejny Dzień Fatimski. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Bożej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia. W tym dniu nie będzie Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 1. Także w środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy do salki katechetycznej na „Krąg Biblijny”.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta z szczególnym udziałem dzieci szkolnych.

 

 1. Z radością informujemy że pochodząca z naszej parafii Siostra Jonatana Pawera w czasie Kapituły Generalnej Sióstr Felicjanek w Rzymie została wybrana Radną Zarządu Generalnego Zgromadzenia na kolejną kadencję i nadal będzie posługiwać całemu Zgromadzeniu w Rzymie. Składamy Siostrze Jonatanie serdeczne gratulacje i obiecujemy wsparcie modlitewne płynące z rodzinnej parafii.

 

 1. Kontynuując kilkuletni zwyczaj nawiedzania kościołów pod wezwaniem Świętego Floriana chcemy w poniedziałek, 18 czerwca zorganizować pielgrzymkę autokarową do kościoła Świętego Floriana w Przydrożu Małym (dekanat Biała, diecezja opolska). Pielgrzymi nawiedzą też kościół pielgrzymkowy Matki Bożej Bolesnej na Szwedzkiej Górce, kościół Świętej Trójcy w Korfantowie oraz Sanktuarium Świętego Józefa w Prudniku (miejsce pobytu aresztowanego Sługi Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego). Koszt wyjazdu wynosi 50 złotych. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Przy zapisach prosimy podać numer PESEL.

 

 1. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan już dziś zapraszamy w dniach od 5 do 13 maja 2019 roku do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce do Lourdes. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem. Zapisy będą przyjmowane od września 2018 roku.

 

 1. W niedzielę, 17 czerwca 2018 roku na Farskim Ogrodzie przy parafii Świętego Wojciecha w Radzionkowie odbędzie się IV Festiwal Parafialnych Orkiestr Dętych z udziałem między innymi naszej sanktuaryjnej orkiestry. Od godz. 16.00 na festiwalowej scenie wystąpi 10 orkiestr, a dodatkowo na finał wszystkie biorące udział w festiwalu orkiestry zaprezentują się we wspólnym wykonaniu utworu. Proboszczem radzionkowskiej parafii jest nasz były wikariusz ksiądz Damian Wojtyczka.

 

 1. W czasie wielu wydarzeń religijnych w naszej parafii towarzyszy nam muzyka Dziecięco-Młodzieżowej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. W poniedziałek, 28 maja 2018 roku minęła 7 rocznica pierwszego spotkania chętnych do jej tworzenia. W najbliższą niedzielę, 17 czerwca 2018 roku w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30 członkowie orkiestry podziękują Bogu i ludziom za otrzymane w tym czasie dobro. W lipcu tego roku Orkiestra została zaproszona na cykl koncertów do Wielkopolski i na Kujawy. Orkiestra utrzymuje się wyłącznie dzięki pomocy materialnej dobrodziejów i ofiarodawców. Dlatego też w niedzielę, 17 czerwca po każdej Mszy Świętej przed kościołem będziemy mogli wysłuchać utworów w wykonaniu członków naszej orkiestry i wspomóc materialnie jej wyjazd oraz dalszą działalność. Starsi parafianie wspominają że istnienie parafialnej orkiestry dętej było jednym z pragnień budowniczego naszego kościoła Księdza Prałata Konrada Szwedy.

 

 1. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Dobrosława Wowra i śp. Leokadia Nizio-Marek. Powierzmy je miłosierdziu Bożemu.