Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 12 stycznia 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

12 stycznia 2020 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy dziś Święto Chrztu Pańskiego, które jest wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie i zapowiedzią chrztu chrześcijańskiego. Kolekta jest comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby parafii (zwłaszcza na trwające remonty).

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

 

 1. W poniedziałek, 13 stycznia przypada kolejny Dzień Fatimski. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową zaś o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Po tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia oraz będziemy udzielać tak zwanego błogosławieństwa lourdzkiego.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego Najświętszym Sakramencie.

 

 1. Również we wtorek 14 stycznia o godz. 18.30 w Domu Parafialnym parafii Świętej Jadwigi w Chorzowie (ulica Chrobrego 17) odbędzie się spotkanie kolędowe dla osób stanu wolnego (kawalerowie i panny od 20 do 60 lat).

 

 1. W piątek, 17 stycznia przypada 42 rocznica śmierci Księdza Biskupa Juliusza Bieńka – byłego biskupa pomocniczego diecezji katowickiej. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

 

 1. W sobotę, 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się do Boga aby „nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz”.

 

 1. Kolekta następnej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji (na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w duszpasterstwo słowa, między innymi na Radio eM).

 

 1. Przypominamy że dziś w Bytomskim Centrum Kultury (Bytom, Plac Karin Stanek 1) o godz. 19.00 rozpocznie się Koncert charytatywny „Razem dla Julki!”. Julka przyszła na świat 16 października 2019 roku i potrzebuje specjalistycznej i kosztownej operacji. Jest ona naszą młodą parafianką więc tym bardziej ma prawo liczyć że ją wspomożemy! W czasie koncertu wystąpi między innymi zespół UNIVERSE. Szczegóły są umieszczone na miniplakatach.

 

 1. Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej serdecznie zaprasza na kolejny  Parafialny Bal Karnawałowy, który odbędzie się w sobotę, 15 lutego 2020 roku od godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego przy ulicy Chrobrego 17. Zabawę poprowadzi profesjonalny wodzirej. Bilety do nabycia w tamtejszej Kancelarii Parafialnej. Cena biletu wynosi 75 złotych od osoby.

 

 1. W czasie ferii zimowych w parafii przebywa zasadniczo tylko dwóch kapłanów (a w niektóre dni tylko jeden). Prosimy chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszą Świętą o wcześniejsze przychodzenie do kościoła (około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej). Spowiedź okolicznościową starajmy się odprawić w dniach poprzedzających to wydarzenie.

 

 1. Ksiądz proboszcz składa serdeczne podziękowania za udział we Mszy Świętej, złożone i przesłane życzenia oraz inne wyrazy życzliwości okazane mu w związku z 54 rocznicą jego urodzin.

 

 1. Zakończyliśmy Odwiedziny Duszpasterskie – Kolędę. Jako Wasi duszpasterze pragniemy podziękować za zaproszenie nas do Waszych mieszkań, w zdecydowanej większości miłą atmosferę i życzliwe rozmowy. Dziękujemy również za złożone ofiary materialne (kolędowe i specjalne całoroczne), które pomogą nam zrealizować zamierzenia gospodarcze. Pragniemy też przeprosić za jakiekolwiek uchybienia z naszej strony związane z późniejszym w pewnych dniach rozpoczęciem odwiedzin, niezgodnym z ogłoszonym porządkiem odwiedzania mieszkań, z porą Kolędy czy niespełnieniem Waszych oczekiwań. Za czas Kolędy – szczere „Bóg zapłać” i jeśli Bóg pozwoli, do zobaczenia na Kolędzie w listopadzie tego roku.

 

 1. Dzieciom i młodzieży udającym się na ferie zimowe życzymy miłego odpoczynku i przypominamy że, wyjazdy nie zwalniają z obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane. Nie usprawiedliwiajmy się zbyt łatwo dużą odległością od kościoła czy porą sprawowania Mszy Świętej.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Władysława Nyszkiewicz i śp. Agata Dachowska. Powierzmy je miłosierdziu Bożemu.