Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 13 grudnia 2015

  OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU (GAUDETE)

13 grudnia 2015 roku

 

 1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana „Niedzielą Radości” (Gaudete). Źródłem tej radości jest obecny wśród nas Pan a także zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Zewnętrznym znakiem dzisiejszej niedzieli jest używany tylko dwa razy w roku różowy kolor szat liturgicznych.
 2. Kolektę dzisiejszą pragniemy przeznaczyć na zakup opału do ogrzewania kościoła i pomieszczeń parafialnych. Za każdy dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy też uroczyście w naszej archidiecezji Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. W czasie Mszy Świętej o godz. 12.00 zostaną symbolicznie otwarte drzwi naszego kościoła a o godz. 15.15 zapraszamy na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy że decyzją Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca nasze sanktuarium zostało ustanowione jednym z kilkunastu kościołów jubileuszowych archidiecezji. Aby umożliwić wiernym uzyskanie łask odpustowych kościół od tej pory będzie otwarty od porannej Mszy Świętej aż do zakończenia wieczornej Mszy Świętej.
 4. Msze Święte roratnie będą sprawowane w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych parafian.
 5. W bieżącym tygodniu odbędzie się przedświąteczny obchód chorych i starszych parafian. Prosimy ich zgłaszać u pań rejonowych lub w Kancelarii Parafialnej. Przypominamy że w związku z trwającą Kolędą nie będzie odwiedzin chorych i starszych parafian w styczniu 2016 roku.
 6. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. Od czwartku, 17 grudnia wejdziemy w II część adwentowego oczekiwania, poświęconą dobremu przygotowaniu się do przeżycia pamiątki pierwszego przyjścia na świat Syna Bożego.
 8. W tym tygodniu w ramach Kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców ulicy Wandy, 75 Pułku Piechoty i Żołnierzy Września. Szczegółowy plan Kolędy wywieszony jest w gablotce oraz umieszczony na stronie internetowej parafii. Prosimy aby przygotować na Kolędę naczynie z wodą święconą. Z tyłu kościoła został wystawiony specjalny pojemnik z wodą święconą, którą można zabrać do naszych domów. Jeszcze raz przypomina-my że kolejność odwiedzin danego dnia Kolędy w tym roku wyznaczają zmniejszające się numery domów, pięter i mieszkań.
 9. W Kancelarii Parafialnej oraz w przedsionku kościoła można nabywać opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 10. W Kancelarii Parafialnej można także zakupić bilety na widowisko „Betlejem w Spodku” organizowane 29 grudnia 2015 roku. Ceny biletów wynoszą: 45, 55, 65 lub 85 złotych.
 11. We wtorek, 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w czasie Mszy Świętej grupa dzieci naszej parafii została włączona do grona Dzieci Maryi. Serdecznie dziękujemy księdzu Pawłowi oraz animatorkom za przygotowanie tych dzieci do tego ważnego dla nich i naszej parafii wydarzenia. Dziękujemy też całej Wspólnocie Dzieci Maryi za chętną pomoc w organizowaniu i przeprowadzaniu różnych wydarzeń parafialnych.
 12. W poniedziałek,14 grudnia 2015 roku Siostry Karmelitanki z Katowic zapraszają do swej kaplicy z racji obchodzonej w tym dniu w zakonie Uroczystości Świętego Jana od Krzyża, doktora Kościoła. O godz. 16.30 odbędzie się tam koncert najpiękniejszych poezji Świętych Karmelu w wykonaniu zespołu „Twoje Niebo” zaś o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem prowadzącego zespół Ojca Mariusza Wojtowicza – Karmelity Bosego z Krakowa.
 13. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Biuletyn Parafialny”.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Jagusz, śp. Helena Burzec, śp. Józef Arndt i śp. Eugeniusz Zwierzykowski. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.