Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 14 lipca 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

14 lipca 2019 roku

 

 

 

 

 1. Przeżywamy dziś w liturgii XV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Witamy w naszej parafii Ojca Sebastiana Stasiaka ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Katowicach-Koszutce. Wygłosi on do nas Słowo Boże a po Mszach Świętych będzie przed kościołem rozprowadzał Kalendarze Misyjne.
 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 1. Kolekta przyszłej niedzieli, 21 lipca, będzie comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów naprawy dachu kościoła, trwającego remontu organów i trwającej renowacji witraży).
 1. Zachęcamy do przeżycia rekolekcji zamkniętych w Domach Rekolekcyjnych naszej Archidiecezji. Szczegółowy plan rekolekcji na 2019 rok wywieszony jest w gablotce w przedsionku kościoła
 1. Jeszcze raz zachęcamy do udziału w pielgrzymkach odbywających się w sierpniu tego roku (pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich, Chorzowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę oraz Młodzieżowa Piesza Pielgrzymka na Górą Świętej Anny)
 1. Informujemy już dziś, że w dniach od 14 do 21 kwietnia 2020 roku planowana jest samolotowa pielgrzymka do słonecznej Andaluzji (Granada – Kordoba – Sewilla – Kadyks – Jerez de la Frontera – Gibraltar – Mijas – Ronda – Malaga). Bliższe informacje można uzyskać w naszej Kancelarii Parafialnej w godzinach jej otwarcia.
 1. Jeżeli ktoś z parafian chciałby podarować zbywające mu kwiaty ze swego ogródka, można je przynosić do piątku każdego tygodnia do zakrystii. Kwiaty te zostaną wykorzystane do przyozdobienia na niedzielę wnętrza naszego kościoła.
 1. W dalszym ciągu pilnie poszukujemy osoby do pomocy w tych pracach porządkowo-gospadarczych na terenie naszej parafii.
 1. W najbliższą środę, 17 lipca rozpocznie się coroczny wyjazd naszej sanktuaryjnej Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej do Limanowej w ramach akcji „Wakacje z Trąbami”. Wyjazd cieszy się w tym roku rekordowym zainteresowaniem ludzi młodych. Zostały więc zapełnione wszystkie przygotowane miejsca. Oprócz wypoczynku i zwiedzania miejscowych atrakcji, nasza Orkiestra została zaproszona do udziału w szeregu wydarzeń. Będą to między innymi: udział w Jarmarku Limanowskim, koncerty plenerowe w Krynicy Zdroju i pod Ołtarzem Papieskim w Starym Sączu oraz Msze Święte i koncerty w bazylice Matki Bożej Bolesnej w Limanowej, w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu, w katedrze Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tarnowie, w bazylice Świętej Małgorzaty w Nowym Sączu i kościele Dobrego Pasterza w Krościenku (w Centrum Oazowego Ruchu Światło-Życie i miejscu pochówku pochodzącego z naszej archidiecezji Czcigodnego Sługi Bożego Księdza Franciszka Blachnickiego). Wyjazd zakończy się tradycyjnie udziałem w Odpuście ku czci Świętej Anny na Górze Świętej Anny. Orkiestrze życzymy, by jak co roku znów godnie rozsławiała nasze chorzowskie sanktuarium.
 1. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Mały Gość Niedzielny”. Przypominamy, że do niedzieli, 1 września nie ukazuje się „Biuletyn Parafialny”. Do tego czasu aktualne ogłoszenia duszpasterskie i porządek Mszy Świętych są dostępne jedynie w gablotkach i na stronie internetowej parafii.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Julian Chabrowski i śp. Krystyna Nawrat. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.