Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 15 czerwca 2014

 1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanoc-nej. Gościmy w naszej parafii księdza diakona Wojciecha Waszczaka i kleryków Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach, którzy przeprowadzają tak zwaną „Niedzielę Powołaniową” i zbiorą kolektę przeznaczoną na seminarium.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na nabożeństwo powołaniowe prowadzone przez kleryków
 3. Duszpasterstwo Akademickie Chorzowa (DACH) zaprasza w dzisiejszą niedzielę studentów oraz środowisko akademickie na Mszę Świętą z racji rozpoczęcia sesji egzaminacyjnej. Msza Święta będzie sprawowana o godz. 20.00 w bocznej kaplicy kościoła Świętej Jadwigi w Chorzowie.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana. W tym tygo-dniu nie będzie środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy ani sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.

5.Również we wtorek o godz. 17.15 odbędzie się próba sypania kwiatów przed procesją Bożego Ciała dla dzieci po Wczesnej Komunii Świętej oraz uczniów klas II i III, które posiadają stroje liturgiczne. Próba będzie trwała około pół godziny.

 1. W środę o godz. 10.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta dla Społeczności Przedszkola numer 27 w Chorzowie z racji kończącego się roku szkolnego.
 2. W najbliższy czwartek, 19 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (zwana zwyczajowo Bożym Ciałem). Oprócz uczestnictwa we Mszy Świętej wszystkich zachęcamy też do udziału w tradycyjnej procesji. Zapraszamy szczególnie poczty sztandarowe, dzieci komunijne w swych strojach, dzieci sypiące kwiaty, chór oraz naszą orkiestrę. W tym dniu zmianie ulegnie porządek Mszy Świętych. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 7.00, 8.00 (po niej wyruszymy na procesję zakończoną Mszą Świętą), 12.00 i 16.00. Zwracamy uwagę na to, że w tym roku zamiast Mszy Świętej o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza Święta na zakończenie procesji. Procesja będzie przebiegać następującą trasą: z kościoła wejście na ulicę Ks. Szwedy, dalej ulicami: Wandy, Strzelców Bytomskich (do ronda), Styczyńskiego, Świętej Kingi, ponownie Wandy, Ks. Szwedy i wejście z tej ulicy na teren kościelny. Wszystkich uczestników procesji prosimy aby przynieśli Skarbiec z pieśniami. Chętnych parafian prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy (I ołtarz przygotowuje młodzież, II ołtarz przygotowują kobiety, III ołtarz przygotowują mężczyźni, IV ołtarz przygotowuje Rodzina Franciszkańska i członkowie Żywego Różańca).
 3. Od Uroczystości Bożego Ciała przez cały tydzień (do czwartku włącznie) będziemy odprawiać Nabożeństwa Eucharystyczne połączone z procesją dookoła kościoła (w Uroczystość Bożego Ciała i w niedzielę o godz. 15.15, w tygodniu po Mszach Świętych wieczornych).
 4. W przyszłą niedzielę w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbędzie się pielgrzymka dzieci wczesnokomunijnych i pierwszokomunijnych.
 5. Również w niedzielę, 22 czerwca odbędzie się Dzień Skupienia dla pracowników służby zdrowia. Początek o godz. 16.00 przy kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach.
 6. Kontynuując kilkuletni zwyczaj nawiedzania kościołów pod wezwaniem Świętego Floriana chcemy w po-niedziałek, 23 czerwca zorganizować pielgrzymkę autokarową do kościoła Świętego Floriana w Maciowakrzach (w diecezji opolskiej, w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim). Na życzenie parafian nawiedzimy też sanktuarium na Górze Świętej Anny. Koszt wyjazdu wynosi 30 złotych. Zapisy w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania. Przy zapisach prosimy podać numer PESEL.
 7. Jeśli ktoś z parafian chciałby podarować zbywające mu kwiaty ze swego ogródka, można je przynosić do piątku każdego tygodnia do zakrystii. Kwiaty te zostaną potem wykorzystane do przyozdobienia na niedzielę wnętrza naszego kościoła.
 8. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.
 9. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Teresa Dziembała, śp. Adam Sobota i śp. Maria Ditmer. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.