Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 15 grudnia 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU

15 grudnia 2019 roku

 

 

 

 1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana „Niedzielą Radości” (Gaudete). Źródłem tej radości jest obecny wśród nas Pan a także zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Zewnętrznym znakiem dzisiejszej niedzieli jest używany tylko dwa razy w roku różowy kolor szat liturgicznych.
 1. Kolektę dzisiejszą pragniemy przeznaczyć na zakup opału do ogrzewania kościoła i pomieszczeń parafialnych. Za każdy dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 1. Msze Święte roratnie są sprawowane w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 6.30.
 1. W bieżącym tygodniu odbędzie się przedświąteczny obchód chorych i starszych parafian. Prosimy ich zgłaszać u pań rejonowych lub w Kancelarii Parafialnej. Przypominamy że w związku z trwającą Kolędą nie będzie odwiedzin chorych i starszych parafian w styczniu 2020 roku.
 1. Od wtorku, 17 grudnia, wchodzimy w II część adwentowego oczekiwania, poświęconą dobremu przygotowaniu się do przeżycia pamiątki pierwszego przyjścia na świat Syna Bożego.
 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 1. W ramach Chorzowskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego, w sobotę, 21 grudnia 2019 roku o godz. 12.00 na rynku chorzowskim wystąpi nasza Sanktuaryjna Orkiestra Dęta.
 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie specjalną comiesięczną kolektą przeznaczoną na potrzeby parafii (zwłaszcza na trwające remonty).
 1. Do niedzieli, 22 grudnia, przy figurze Świętego Floriana w naszym kościele jest ustawiona specjalna choinka na której zawieszone zostały symboliczne bombki. Promuje ona akcję „Paczuszka dla maluszka”. Chętni do włączenia się w akcję mogą przygotować paczkę z artykułami higienicznymi przeznaczonymi dla dzieci i położyć pod tą choinką, zabierając na pamiątkę jedną z bombek. Paczki zostaną przekazane potrzebującym dzieciom w Domu Samotnej Matki lub w Domu Dziecka. Szczegóły akcji umieszczone są na plakatach.
 1. W tym tygodniu w ramach Kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców ulic: Styczyńskiego, Szpitalnej, Sztygarskiej, Szybowej, Kozielskiej, Strzelców Bytomskich i Raciborskiej. Od 22 grudnia, na czas przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, zawieszamy Odwiedziny Duszpasterskie.
 1. W ostatnich dniach Adwentu okazja do spowiedzi w naszym kościele będzie:
  – od poniedziałku do piątku: pół godziny przed Mszą Świętą (ze względu na Kolędę nie będzie w te dni okazji do spowiedzi w czasie Mszy Świętej wieczornej)
  – w sobotę, 21 grudnia: od godz. 17.00 do 18.00
  Niech spowiedź przedświąteczna stanie się wyrazem wiary i wynika z autentycznej chęci nawrócenia i zmiany życia. Spowiedź Święta zaliczana tylko z tradycji jest pustym gestem zagłuszającym sumienie i prowadzącym do życia w religijnym zakłamaniu.
 1. W Kancelarii Parafialnej oraz w przedsionku kościoła można nabywać opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 1. W Kancelarii Parafialnej można także zakupić bilety na widowisko „Głośna noc – Betlejem w Spodku” organizowane 28 grudnia 2019 roku. Cena biletu wynosi 50 złotych.
 1. Na prośbę policji pragniemy przestrzec zwłaszcza starszych parafian przed oszustami, którzy próbują rożnymi metodami wyłudzać pieniądze. Przed podjęciem jakiejkolwiek finansowej decyzji najlepiej zasięgnąć porady kogoś z bliskiej rodziny. O każdej próbie wyłudzenia należy też powiadomić jak najszybciej policję.
 1. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 1. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Gabriela Bałczyrak-Lichosyt. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu.