Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 15 lutego 2015

  1. Przeżywamy V Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Od dziś trwa także Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kolekta jest comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdy z serca złożony przez was datek.
  2. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w naszym kościele tak zwane Nabożeństwo 40-godzinne poprzedzające tradycyjnie okres Wielkiego Postu. Zapraszamy do adorowania w ciszy Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie dziś od godz.15.00 do godz.16.00, a w poniedziałek i wtorek od godz. 8.30 do godz. 18.00. W związku z adoracją nie będzie Nieszporów Niedzielnych i wtorkowego nabożeństwa ku czci Świętego Floriana.
  3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze Świę-te w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00.
  4. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu będziemy przeżywać nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje wygłosi Ojciec Arkadiusz Sędzielowski – Oblat z Lublińca. Nauki rekolekcyjne dla wszystkich parafian będą głoszone w czasie każdej Mszy Świętej sprawowanej w tym okresie. Dodatkowe spotkania rekolekcyjne będą miały miejsce:- w piątek, 20 lutego, o godz. 17.00 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej- w sobotę, 21 lutego, o godz. 9.00 – Msza Święta za chorych i wiekiem osłabionych parafian a po niej spotkanie w salkach Domu Parafialnego. Prosimy o pomoc w dotarciu chorym i starszym parafianom w tym dniu do kościoła. Jeżeli ktoś potrzebuje podwiezienia samochodem prosimy to zgłosić do czwartku w Kancelarii Parafialnej. Chorych i starszych wiekiem parafian, którzy nie będą mogli przybyć na to spotkanie odwiedzimy w domach w porekolekcyjnym tygodniu (od 23 do 28 lutego).W czasie rekolekcji okazja do spowiedzi będzie każdego dnia w od godz. 7.30 i 17.00 (w czwartek od godz. 16.00). W piątek w czasie Mszy Świętych zostanie zebrana kolekta przeznaczona na cele Ojca Rekolekcjonisty. Zachęcamy wszystkich parafian do głębokiego przeżycia rekolekcyjnych dni.
  5. W przyszłą niedzielę – I Niedzielę Wielkiego Postu przeżywać będziemy Niedzielę Trzeźwości. Kolekta w tym dniu będzie mieć charakter jałmużny postnej.
  6. W dalszym ciągu zapraszamy chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny i chętnych diecezjan do udziału w archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes, która odbędzie się od 10 do 16 maja 2015 roku. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem. Informacji udziela i zapisy przyjmuje: Duszpasterstwo Pielgrzymkowe (strona internetowa:www.pielgrzymki.katowice.pl, telefon: 32 356 90 50 lub 519 546 303).
  7. Wielką radością napawa fakt zamawiania w naszej parafii Mszy Świętych za bliskich, żywych i zmarłych szczególnie w rocznice życiowych wydarzeń i rocznice śmierci. Nie zawsze jednak wszyscy chętni mogą mieć sprawowaną Mszę Świętą w zamówionej intencji w danym dniu i o odpowiedniej dla siebie godzinie (zwłaszcza wtedy gdy danej okoliczności nie da się wcześniej przewidzieć). Prosimy więc aby przynajmniej o przewidywalnych mających nastąpić wydarzeniach pamiętać z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym rezerwując dany termin Mszy Świętej. Przypominamy też realizowaną od roku praktykę dobrze przyjętą przez wielu parafian. Polega ona na tym, że Msza Święta zarezerwowana w naszej parafii jest odprawiana przez jakiegoś kapłana w danym dniu poza naszym kościołem, natomiast u nas intencja jest umieszczana w tygodniowym porządku Mszy Świętych, ogłaszana i włączona do modlitwy wiernych na wybranej przez ofiarodawcę Mszy Świętej. Przy tej okazji warto też uświadomić sobie prawdę teologiczną że każda Msza Święta jest zawsze Ofiarą składaną Bogu Ojcu przez Chrystusa i cały Kościół. Tak zwana intencja mszalna czyni Mszę Świętą jedynie symbolicznie bliższą danej społeczności.
  8. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Biuletyn Parafialny”.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana:śp. Waldemar Groffik, śp. Urszula Kocur, śp. Zenon Kwiecień, śp. Teresa Czogała, śp. Stefania Gołąbek, śp. Zofia Sobczak i śp. Barbara Równa. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.