Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 16 grudnia 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU

16 grudnia 2018 roku

 

 1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana „Niedzielą Radości” (Gaudete). Źródłem tej radości jest obecny wśród nas Pan a także zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Zewnętrznym znakiem dzisiejszej niedzieli jest używany tylko dwa razy w roku różowy kolor szat liturgicznych.
 1. Kolektę dzisiejszą pragniemy przeznaczyć na zakup opału do ogrzewania kościoła i pomieszczeń parafialnych. Za każdy dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 1. Od poniedziałku, 17 grudnia, wchodzimy w II część adwentowego oczekiwania, poświęconą dobremu przygotowaniu się do przeżycia pamiątki pierwszego przyjścia na świat Syna Bożego.
 1. Msze Święte roratnie są sprawowane w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 6.30.
 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 1. Także we wtorek po Mszy Świętej wieczornej w salce Domu Katechetycznego odbędzie się spotkanie Katechezy Dorosłych.
 1. W ramach plenerowych chorzowskich koncertów przedświątecznych w piątek, 21 grudnia 2018 roku o godz. 15.00 u zbiegu ulic Wolności i Jagiellońskiej wystąpi nasza Sanktuaryjna Orkiestra Dęta.
 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie specjalną comiesięczną kolektą przeznaczoną na potrzeby parafii (szczególnie na zapłacenie kolejnej raty za malowanie kościoła, renowację witraży i gruntowny remont organów).
 1. W tym tygodniu w ramach Kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców ulic: Styczyńskiego, Szpitalnej, Sztygarskiej i części Szybowej. Od 22 grudnia, na czas przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, zawieszamy Odwiedziny Duszpasterskie.
 1. W ostatnich dniach Adwentu okazja do spowiedzi w naszym kościele będzie:
  – od poniedziałku do piątku: od godz. 7.30 do 8.00 i od godz. 17.30 do 18.00 (ze względu na Kolędę nie będzie w te dni okazji do spowiedzi w czasie Mszy Świętej wieczornej)
  – w sobotę, 22 grudnia: od godz. 15.00 do 18.00
  Niech spowiedź przedświąteczna stanie się wyrazem wiary i wynika z autentycznej chęci nawrócenia i zmiany życia. Spowiedź Święta zaliczana tylko z tradycji jest pustym gestem zagłuszającym sumienie i prowadzącym do życia w religijnym zakłamaniu.
 1. W Kancelarii Parafialnej oraz w przedsionku kościoła można nabywać opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 1. W Kancelarii Parafialnej można także zakupić bilety na widowisko „Betlejem w Spodku” organizowane 3 stycznia 2019 roku. Ceny biletów wynoszą: 40 lub 60 złotych.
 1. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy w dniach od 5 do 13 maja 2019 roku do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce do Lourdes. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 1. W dniach od 3 do 11 września 2019 roku organizowana jest Pielgrzymka do Gruzji („Gruzja pierwszych chrześcijan”). Nasza parafia otrzymała do rozdysponowania 10 miejsc. Koszt wyjazdu wynosi 3350 złotych. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie się i pobranie szczegółowych informacji w Kancelarii Parafialnej w godzinach jej otwarcia. Zwracamy uwagę na to że w części „Biuletynów Parafialnych” z ubiegłej niedzieli została błędnie podana data zakończenia pielgrzymki. Za pomyłkę przepraszamy.
 1. Zasadniczo raz w miesiącu w naszym kościele sprawowana jest Msza Święta za zmarłych w 1 rocznicę ich śmierci. Jest ona zamawiana przez Firmę Pogrzebową „Brauner” z Chorzowa, za wszystkich zmarłych których pogrzeby ta firma organizowała w danym miesiącu. W czasie tej Mszy Świętej nie są więc wyczytywane ich imiona i nazwiska.
 1. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”. Można także zakupić Kalendarz Śląski „Z tej ziemi” na rok 2019.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Wiktor Widera, śp. Grażyna Brieger, śp. Antoni Pikulik, śp. Zofia Chudy, śp. Magdalena Mruczek i śp. Stanisław Deneka. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.