Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 19 kwietnia 2015

 1. W dzisiejszą III Niedzielę Wielkanocną, która jest tak zwaną Niedzielą Biblijną rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 3. W poniedziałek, 20 kwietnia o godz. 19.00 zostanie odprawiona w naszym kościele dodatkowa Msza Święta z prośbą o światło Ducha Świętego na czas końcowych egzaminów gimnazjalnych dla uczniów klas III Gimnazjum numer 4 w Chorzowie.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 5. W czwartek, 23 kwietnia, przypada Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
 6. Również w czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 7. W sobotę, 25 kwietnia przypada Święto Świętego Marka, Ewangelisty. W tym dniu po porannej Mszy Świętej udamy się do krzyża misyjnego by błagać o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy.
 8. Także w sobotę 25 kwietnia o godz. 19.00 w naszym sanktuarium rozpocznie się Chorzowski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej – Organy Plus organizowany przez miasto Chorzów. Na koncercie inauguracyjnym wystąpi duet organy i trąbka a artystami będą Wacław Golonka i Stanisław Dziewior. Wykonają między innymi utwory Jerzego Fryderyka Hendla, Jana Sebastiana Bacha i Ennio Morricone. Festiwal jest objęty honorowym patronatem Arcybiskupa Wiktora Skworca, biskupa Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego Mariana Niemca oraz Prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotali. Serdecznie zapraszamy na koncerty, w czasie których zabrzmią najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej w pięknych interpretacjach. Festiwal jest okazją do posłuchania piękna muzyki i obcowania ze sztuką, której źródłem jest Pan Bóg. Informacje o dalszych koncertach umieszczone są na plakatach.
 9. Za tydzień w IV Niedzielę Wielkanocną przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza, która jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Kolekta tej niedzieli będzie kwietniową kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby parafii.
 10. Również za tydzień o godz. 10.30 będzie sprawowana Msza Święta za dzieci, które przed rokiem przystąpiły do Wczesnej Komunii Świętej i za ich rodziny.
 11. Raz jeszcze zachęcamy do włączenia się w dzieło Nocnej Adoracji. Polega ono na tym iż zainteresowana osoba wybiera sobie w ciągu miesiąca jedną z godzin nocnych (od godz. 21.00 do godz. 6.00) którą spędza na dowolnej modlitwie wynagradzającej za grzechy świata. Parafian chętnych do włączenia się w to dzieło pro-simy o zgłoszenie się w Kancelarii Parafialnej, wybranie terminu i zapisanie się do kalendarza adoracji.
 12. Po raz kolejny przypominamy że w naszym chorzowskim dekanacie dana jest nam częstsza okazja do spo-wiedzi świętej. Tak zwany „stały konfesjonał” znajduje się w kościele Świętej Jadwigi Śląskiej. Okazja do spowiedzi świętej istnieje tam od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do godz. 12.00 i od godz. 15.30 do godz. 17.30.
 13. Położona na terenie Chorzowa, przy ulicy Dąbrowskiego 43, Państwowa Szkoła Muzyczna im. Grzegorza Fitelberga ogłasza rekrutację na nadchodzący rok szkolny 2015/2016 na wydziały: instrumentalny, wokalny i realizacji dźwięku oraz zaprasza na Dzień Otwarty Szkoły, który będzie miał miejsce w sobotę, 9 maja 2015 roku. Szczegółowe informacje podane są na plakacie.
 14. W przedsionku kościoła wywieszony jest plakat informujący o Akcji Wolontariackiej – „Lepsze Jutro”. Polega ona na zbiórce rzeczy nadających się do użytku w lokalu mieszkalnym i przez to pomaganie najuboższym w Chorzowie. Prosimy o zapoznanie się z tą inicjatywą i ewentualne rozważne włączenie się w tę nowo zapoczątkowaną akcję.
 15. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.