Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 20 maja 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ
ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20 maja 2018 roku

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Można dziś zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie warunków odpustu. Kolekta jest comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (pokrycie kosztów malowania kościoła, renowacji witraży i remontu organów) zaś przed kościołem odbywa się zbiórka funduszy na działania świetlicy środowiskowej dla dzieci i młodzieży przy Fundacji Rodzin Polskich w ramach ogólnopolskiej akcji: „Kilometry Dobra”.
 2. W poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych. Msze Święte będą w naszym kościele sprawowane o godz.: 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00.
 3. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana. Przypominamy, że w maju nie ma środowej nowenny ani sobotniej adoracji.
 4. W środę po wieczornej Mszy Świętej w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie „Katechezy Dorosłych”.
 5. W najbliższy czwartek, 24 maja będziemy przeżywać Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna.
 6. Za tydzień, w niedzielę 27 maja przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.
 7. Również w niedzielę 27 maja, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej. Piesza pielgrzymka wyruszy sprzed naszego kościoła o godz. 6.30. Panów prosimy, aby do spowiedzi przystąpili w parafii, gdyż wyspowiadanie wszystkich w Piekarach Śląskich jest bardzo trudne.
 8. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które odprawiamy w naszym kościele w niedziele o godz. 15.15 a w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej oraz na majowe Apele Maryjne odbywające się każdego dnia o godz. 21.00 na zewnątrz naszego kościoła (a w niesprzyjającą pogodę w krypcie kościoła).
 9. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Już dziś informujemy że trasa procesji Bożego Ciała będzie w tym roku miała następujący układ: z kościoła wejście na ulicę Ks. Szwedy, da-lej ulicami: 75 Pułku Piechoty (do Ronda Świętego Floriana), Raciborską, Zabrską (do torów kolejowych), Strzelców Bytomskich (do Ronda Stanisława Sosabowskiego), Styczyńskiego (do Szkoły Podstawowej numer 13), Reymonta, Wandy, Ks. Szwedy i wejście z tej ulicy na teren kościelny. We wtorek w kościele po nabożeń-stwie ku czci Świętego Floriana odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych pomocą przy budowie ołtarzy.
 10. Podajemy do wiadomości już dziś, że kolejna tura nauk przedślubnych rozpocznie się w piątek, 1 czerwca. Początek o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego.
 11. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przyjmuje kandydatów na studia na kierunkach: teologia oraz nauki o rodzinie. Na Wydziale można studiować w trybie dziennym i zaocznym. Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Wydziału (www.wtl.us.edu.pl).
 12. Położony na terenie Chorzowa, przy ulicy Kościuszki 11 Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej im. Kardynała Prymasa Augusta Hlonda zaprasza w piątek, 25 maja od godz. 13.30 do godz. 18.00 do swego budynku na Dzień Otwarty Szkoły. Szkoła prowadzi rekrutację do Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego. Szczegóły umieszczone są na plakacie.
 13. Społeczność III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Chorzowie zapraszają w sobotę 9 czerwca 2018 roku na obchody jubileuszu 70-lecia szkoły. Rozpoczną się one Mszą Świętą w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chorzowie – Batorym, o godz. 9.30. Absolwenci mogą się zarejestrować na stronie szkoły lub skontaktować telefonicznie z sekretariatem liceum.
 14. Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu informuje że w roku szkolnym 2018/2019 powstanie klasa organów. Chętni z podstawowym przygotowaniem muzycznym, pragnący uczyć się gry na organach, proszeni są o kontakt z sekretariatem szkoły i zgłoszenie na egzaminy wstępne.
 15. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Elżbieta Setnik, śp. Alfred Hadasik, śp. Helena Szczudło. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.