Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 21 czerwca 2015

 1. Dziś przeżywamy w liturgii XII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 3. W poniedziałek, 22 czerwca, odbędzie się autokarowa Parafialna Pielgrzymka do kościoła Świętego Floriana w Zawadzie. Po drodze pielgrzymi zwiedzą też szereg atrakcyjnych miejsc położonych na tamtym obszarze (między innymi zabytkowy kościół Świętej Anny w Czarnowąsach, drewniany kościół Świętego Rocha w Dobrzeniu Wielkim oraz nadbrzeże Jeziora Turawskiego). Wyjazd o godz. 8.45 sprzed naszego kościoła. Nad Jeziorem Turawskim będzie możliwość zakupienia obiadu.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 5. W najbliższy wtorek o godz. 10.00 zostanie w naszym kościele odprawiona Msza Święta za przedszkolaków i ich wychowawców z racji kończącego się roku szkolnego i katechetycznego.
 6. W środę, 24 czerwca, przypada Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W tym dniu nie będzie Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. Również w środę o godz. 8.00 Wspólnota Żywego Różańca naszej parafii uda się na pielgrzymkę do kościoła w Leśniowie, sanktuarium w Gidlach, klasztoru w Świętej Annie oraz bazyliki jasnogórskiej w Częstochowie. W Leśniowie pielgrzymi uczestniczyć będą we Mszy Świętej a na Jasnej Górze w wieczornym Apelu. Zapisy przyjmowane są w Kancelarii Parafialnej. Koszt wyjazdu wynosi 35 złotych.
 8. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Składamy serdeczne podziękowania nauczycielom, wychowawcom i katechetom za trud włożony w przekaz wiedzy i mądrości życiowej dzieciom i młodzieży. W czwartek, 25 czerwca będziemy w naszym kościele sprawować Msze Święte dziękczynne za łaski otrzymane w minionym roku szkolnym. O godz. 11.45 zapraszamy uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej numer 13 zaś o godz. 13.00 uczniów i nauczycieli Gimnazjum numer 4. W związku z wakacjami zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy Świętej.
 9. Jeśli ktoś z parafian chciałby podarować zbywające mu kwiaty ze swego ogródka, można je przynosić do piątku każdego tygodnia do zakrystii. Kwiaty te zostaną potem wykorzystane do przyozdobienia na niedzielę wnętrza naszego kościoła.
 10. Na prośbę organizatorów podajemy raz jeszcze informację że 39 Piesza Pielgrzymka Chorzowian na Jasną Górę odbędzie się od 26 do 30 sierpnia 2015 roku.
 11. Dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 1 im. Wojciecha Korfantego w Chorzowie przy ulicy Sportowej 23 zwraca się z gorącą prośbą o przekazanie informacji na temat obchodzonego w tym roku Jubileuszu 65-lecia istnienia szkoły. W szczególności zaproszeni są wszyscy absolwenci  i sympatycy bylego Technikum Górniczego, Zasadniczej Szkoły Górniczej, Zespołu Szkół Zawodowych numer 1 i ZSTiO numer 1 przy ulicy Sportowej 23 w Chorzowie. Szczegółowe informacje o uroczystości znajdują się na stronie ZSTiO nr 1 w Chorzowie i na wywieszonym plakacie
 12. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.
 13. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Bronisława Babacz i śp. Elżbieta Danielowska. Powierzmy je miłosierdziu Bożemu.