Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 21 maja 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 maja 2017 roku

 

 

 1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną. Kolekta jest comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów malowania kościoła i renowacji witraży).

 

 1. Dziś od godz. 17.00 do godz. 20.00 ksiądz proboszcz zaprasza wszystkich na teren przykościelny do wspólnego świętowania jubileuszu 25 rocznicy przyjęcia przez niego święceń prezbiteratu. W wypadku niesprzyjającej pogody to popołudniowe spotkanie odbędzie się w krypcie naszego kościoła. Zakończy się ono Apelem Jasnogórskim. W dniu dzisiejszym nie będzie tradycyjnego Maryjnego Apelu Majowego o godz. 21.00.

 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitwy o urodzaje nazywane w Polsce Dniami Krzyżowy-mi. W tych dniach po Mszach Świętych będziemy się gromadzić przy krzyżach naszej parafii:
  – w poniedziałek, 22 maja – po Mszy Świętej wieczornej przy krzyżu u zbiegu ulic: Świętej Kingi i Wandy
  – we wtorek, 23 maja – po Mszy Świętej porannej przy krzyżu misyjnym obok naszego kościoła
  – w środę, 24 maja – po Mszy Świętej porannej przy krzyżu znajdującym się w ogrodzie parafialnym

 

 1. W związku Dniami Krzyżowymi nie będzie w tym tygodniu nabożeństwa ku czci Świętego Floriana. Przypominamy, że w maju nie ma środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy ani sobotniej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W środę 24 maja, w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 Ksiądz Biskup Adam Wodarczyk udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Na tę Mszę Święta zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza rodziców, rodzeństwo i rodziny naszych bierzmowańców. Druga próba dla kandydatów do bierzmowania związana z tym wydarzeniem odbędzie się w naszym kościele we wtorek, 23 maja o godz. 19.00. W środę nie będzie nabożeństwa majowego.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna.

 

 1. Za tydzień, w niedzielę 28 maja, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej. Piesza pielgrzymka wyruszy sprzed naszego kościoła o godz. 6.30. Zachęcamy do licznego udziału w tej pielgrzymce. Oprócz pielgrzymki pieszej będzie także możliwość pojechania do Piekar Śląskich specjalnym autobusem. Wyjazd nastąpi o godz. 7.30, a koszt wynosi 15 zł. Zapisy przyjmowane są w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania. Panów prosimy, aby do spowiedzi przystąpili w parafii, ponieważ wyspowiadanie wszystkich w Piekarach Śląskich jest bardzo trudne. Okazja do spowiedzi w naszym kościele jest codziennie przed poranną i wieczorną Mszą Świętą.

 

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które odprawiamy w naszym kościele w niedziele o godz. 15.15 a w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej oraz na majowe Apele Maryjne odbywające się każdego dnia o godz. 21.00 na zewnątrz naszego kościoła (a w niesprzyjającą pogodę w krypcie kościoła).

 

 1. Dekretem z dnia 3 kwietnia 2017 roku Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc zarządził na niedzielę 18 czerwca bieżącego roku wybory do Parafialnych Rad Duszpasterskich. Członkami Parafialnych Rad Duszpasterskich mogą być jedynie pełnoletni praktykujący katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania i są znani z nienagannych postaw moralnych. Do Parafialnej Rady Duszpasterskiej należą 3 kategorie osób:
  – przynależący z urzędu
  – mianowani przez proboszcza
  – wybrani przez parafian
  Zgodnie z regulaminem wyborów od dziś do soboty 3 czerwca będzie trwał proces zgłaszania przez parafian swoich kandydatów na członków rady. Nazwiska kandydatów należy przekazywać w formie pisemnej księdzu proboszczowi.

 

 1. Z okazji X Metropolitalnego Święta Rodziny w sobotę, 27 maja o godz. 19.00 w kościele Ducha Świętego w Chorzowie odbędzie się koncert rodzinny „Braci Sojków”. Wstęp bezpłatny.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Bernard Skiba, śp. Henryk Lasia, śp. Jakub Koterwa, śp. Jan Puszko i śp. Andrzej Stanienda. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.