Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 21 stycznia 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

21 stycznia 2018 roku

 

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się do Boga aby „nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz”.

 

 1. Kolekta dzisiejsza jest comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na trwającą renowację witraży, rozpoczęty remont organów i zamierzone malowanie chóru). Za każdą ofiarę składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

 1. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Niedzielne połączone z modlitwą o zjednoczenie chrześcijan.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Raz w miesiącu w naszym kościele sprawowana jest Msza Święta zamawiana przez Firmę Pogrzebową „Brauner” z Chorzowa. Zgodnie z wolą ofiarodawcy jest to Msza Święta w 1 rocznicę śmierci odprawiana za wszystkich zmarłych w danym miesiącu, których pogrzeby organizowała ta firma. W czasie tej Mszy Świętej nie wymienia się więc imiennie tych zmarłych. Najbliższa taka Msza Święta zostanie odprawiona we wtorek, 23 stycznia.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii na tak zwaną Mszę Świętą szkolną.

 

 1. W najbliższą sobotę, 27 stycznia, Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta Sanktuarium Świętego Floriana w Chorzowie o godz. 18.45 zagra Koncert Kolędowy w parafii Matki Bożej Różańcowej w Świętochłowicach-Chropaczowie. Koncert poprzedzi Msza Święta o godz. 18.00 również z udziałem orkiestry.

 

 1. Jeszcze raz podajemy do wiadomości że w środę, 21 lutego 2018 roku o godz. 18.30 na probostwie naszej parafii odbędzie się spotkanie organizacyjne uczestników tegorocznej pielgrzymki do Ziemi Świętej. Na spotkanie przybędzie franciszkanin Ojciec Gerwazy – przewodnik tej pielgrzymki.

 

 1. W Domach Rekolekcyjnych naszej archidiecezji: w Brennej, Kokoszycach, Panewnikach i Koniakowie przez cały rok organizowane są rekolekcje zamknięte dla ludzi w różnym wieku i ludzi różnych stanów. Prosimy zapoznać się z programem tegorocznych rekolekcji, który znajduje się w gablotce parafialnej i skorzystać z tych propozycji odnawiając i umacniając swoje życie duchowe.

 

 1. Znajdująca się na terenie naszej parafii Szkoła Podstawowa numer 38 imienia Wojska Polskiego rozpoczyna nabór uczniów do klas I, IV i VII na następny rok szkolny 2018/2019. Szczegóły można uzyskać w sekretariacie szkoły.

 

 1. Zakończyliśmy Odwiedziny Duszpasterskie – Kolędę. Jako Wasi duszpasterze pragniemy podziękować za zaproszenie nas do Waszych mieszkań, miłą atmosferę i życzliwe rozmowy. Dziękujemy również za złożone ofiary materialne (kolędowe i specjalne całoroczne), które pomogą nam zrealizować zamierzenia gospodarcze. Pragniemy też przeprosić za jakiekolwiek uchybienia z naszej strony związane z niezgodnym z ogłoszonym porządkiem odwiedzania mieszkań, z porą Kolędy czy niespełnieniem Waszych oczekiwań. Za czas Kolędy – szczere „Bóg zapłać” i jeśli Bóg pozwoli, do zobaczenia na Kolędzie w listopadzie tego roku.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Biuletyn Parafialny”. Jest do nabycia także „Kalendarz Katolicki” na rok 2018.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Ewa Bilińska, śp. Jan Seta, śp. Stefania Wiczyńska i śp. Marian Szyrzysko. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.