Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 22 lutego 2015

 1. W dzisiejszą I Niedzielę Wielkiego Postu kończymy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Wyrażamy wdzięczność Ojcu Arkadiuszowi Sędzielowskiemu za podjęty trud głoszenia nauk rekolekcyjnych. Kolekta dzisiejsza jest tak zwaną jałmużną postną.
 2. Dziś także przeżywamy Niedzielę Trzeźwości. W czasie popołudniowego nabożeństwa Gorzkich Żali będziemy się modlić w sposób szczególny o trzeźwość w naszej Ojczyźnie i w naszych rodzinach. Niech Niedziela Trzeźwości będzie też dla nas wezwaniem do refleksji nad krzywdami jakie być może niektórzy z nas wyrządzili sobie lub swym bliskim będąc pod wpływem alkoholu. Niech będzie również zachętą do podjęcia zobowiązania trzeźwości a nawet abstynencji.
 3. W tym tygodniu według stałego porządku odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 5. W czwartek, 26 lutego przypada kolejna rocznica urodzin naszego wikariusza Księdza Michała Wilka. Wszystkich parafian zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 17.00 odprawioną za naszego solenizanta.
 6. W piątek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w najbliższą sobotę o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu lutym. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii lub kancelarii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tych Mszy Świętych.
 7. W przyszłą niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego.
 8. W następną niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Misyjny „Ad Gentes”.
 9. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Drogę Krzyżową będziemy odprawiać w piątki o godz. 17.00. Przed rozpoczęciem rozważań Drogi Krzyżowej będziemy imiennie wspominać naszych zmarłych, polecając ich w modlitwie miłosierdziu Bożemu. Zalecania za zmarłych będą przyjmowane w zakrystii i Kancelarii Parafialnej. U ministrantów można dziś pobrać formularze zalecek. Chciejmy udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej połączyć z uczestnictwem we Mszy Świętej. W minionych latach zauważyliśmy niepokojącą tendencję do wychodzenia z kościoła po skończonej Drodze Krzyżowej. Ciągle musimy pamiętać że, najważniejszą i najpełniejszą relacją w naszej wierze jest spotkanie z Bogiem we Mszy Świętej (modlitwa, słuchanie Słowa Bożego, przyjęcie Komunii Świętej). Piękne zwyczaje uczestniczenia w różnych okresowych nabożeństwach mogą być tylko dodatkiem do pełnego spotkania z Panem we Mszy Świętej. Bez pobożności eucharystycznej nasza wiara powoli przeradza się tylko w tradycję, która uspokaja nasze sumienia lecz nie prowadzi do osobistego spotkania z Bogiem. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać w niedziele o godz. 15.15. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi ksiądz Wojciech Solik – wikariusz parafii Świętej Jadwigi w Chorzowie.
 10. Informujemy że ze względów technicznych nasza Biblioteka Parafialna będzie nieczynna do kwietnia.
 11. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość”, „Biuletyn Parafialny” i nowy numer „Spotkań”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana:śp. Jan Stanek, śp. Kazimiera Gaworowska, śp. Amalia Piskorz, śp. Karol Fiszer i śp. Edmund Marszałek. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.