Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 25 sierpnia 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

25 sierpnia 2019 roku

 

 

 1. Przeżywamy XXI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii.

 

 1. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Niedzielne.

 

 1. W poniedziałek, 26 sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu przypada kolejna rocznica urodzin naszego wikariusza księdza Michała Lepicha. Pamiętajmy o nim w tym dniu w modlitwach.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W najbliższy czwartek, 29 sierpnia 2018 roku o godz. 11.00 w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze zostanie odprawiona Msza Święta za miasto Chorzów i wszystkich chorzowian zaś o godz. 14.30 na Wałach Jasnogórskich rozpocznie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Msza Święta i Droga Krzyżowa będą zwieńczeniem tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Chorzowian do Częstochowy. Na te wydarzenia organizowane są specjalne autokary. Informacje i zapisy w chorzowskich parafiach Świętej Jadwigi Śląskiej i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. W najbliższy piątek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za zmarłych zaś w najbliższą sobotę o godz. 18.00 Msza Święta za żyjących, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu sierpniu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tych Mszy Świętych.

 

 1. W piątek, 30 sierpnia ministranci naszej archidiecezji udadzą się na swą doroczną pielgrzymkę do Archikatedry Chrystusa Króla. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 10.30.

 

 1. W najbliższą niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek, 30 sierpnia o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.

 

 1. Kolekta następnej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

 

 1. W niedzielę, 1 września zapraszamy wszystkich parafian na Mszę Świętą o godzinie 9.00 ofiarowaną za naszych księży wikarych Księdza Michała Lepicha i Księdza Marka Lampę z racji minionych rocznic ich urodzin.

 

 1. Także niedzielę, 1 września o godz. 14.00 oazowicze naszej archidiecezji zgromadzą się w katowickiej archikatedrze na Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

 

 1. W dniach 14 i 15 września (sobota – niedziela) odbędzie się pielgrzymka autokarowa z Chorzowa na Górę Świętej Anny związana z udziałem w Uroczystościach Odpustowych ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapisy na wyjazd przyjmowane są w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką będzie we wtorek, 10 września 2019 roku o godz. 18.30 w naszym kościele. Zachęcamy do pielgrzymowania zwłaszcza parafian w sile wieku oraz naszą młodzież.

 

 1. Władze województwa Śląskiego zapraszają na wielkie widowisko multimedialne „Rapsodia Śląska”. Od-będzie się ono w sobotę, 31 sierpnia o godzinie 21.00 na Stadionie Śląskim. Wydarzenie jest organizowane z okazji 100 rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego. Na tę okazję laureat Oscara Jan A.P. Kaczmarek przygotowuje specjalną kompozycję a na scenie pojawią się między innymi znani artyści: Monika Brodka, Marcin Wyrostek, Miuosh (Miłosz), Zespół Pieśni i Tańca Śląsk oraz Chór i Orkiestra Filharmonii Śląskiej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie obowiązują wejściówki.

 

 1. Wszystkim pątniczkom które w ubiegłą niedzielę pielgrzymowały do Piekar Śląskich składamy serdeczne podziękowania za udział oraz modlitwy zanoszone do Boga przez wstawiennictwo Maryi za naszą Wspólnotę Parafialną. Dziękujemy też księdzu Michałowi Lepichowi za poprowadzenie pieszej pielgrzymki.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Urszula Brawek, śp. Ryszard Koczy, śp. Grażyna Góralska i śp. Grzegorz Kruk. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.