Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 26 kwietnia 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


III NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 kwietnia 2020 roku

 

 

 1. Dzisiejsza III Niedziela Wielkanocna jest również tak zwaną Niedzielą Biblijną. Rozpoczyna ona Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

 

 1. W środę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

 

 1. Także w środę, 29 kwietnia, o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w czwartek, 30 kwietnia, o godz. 17.00 Msza Święta za zmarłych, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w kwietniu.

 

 1. W bieżącym tygodniu przeżywać będziemy I piątek i I sobotę miesiąca.

 

 1. W piątek, 1 maja, obchodzimy Święto Świętego Józefa rzemieślnika. To dzień modlitw za bezrobotnych.

 

 1. W sobotę, 2 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, przeniesiona wyjątkowo w tym roku na ten dzień w związku z przypadającą 3 maja, IV Niedzielą Wielkanocną.

 

 1. W każdą I niedzielę miesiąca w czasie Mszy Świętej o godz. 16.00 zasadniczo udzielamy sakramentu chrztu świętego dzieciom. W związku z istniejącym stanem epidemicznym prosimy, aby rodzice telefonicznie powiadomili parafię o chęci ochrzczenia w tym dniu swego dziecka.

 

 1. Zgodnie z rozporządzeniem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca w tym roku nie będzie tradycyjnych Nabożeństw Majowych ani naszych sanktuaryjnych wieczornych Majowych Apeli Maryjnych.

 

 1. Rodziców i opiekunów dzieci, które miały przystąpić do Wczesnej i I Komunii Świętej w 2020 roku prosimy o dokładne zapoznanie się z „Podstawowymi informacjami o uroczystościach Wczesnej i I Komunii Świętej w Sanktuarium Świętego Floriana w Chorzowie w związku ze stanem epidemii” umieszczonymi na stronie internetowej naszej parafii. Przypominamy, że do czasu ustania epidemii i powrotu dzieci do szkół, przygotowanie do uroczystości komunijnych i same uroczystości nie mogą mieć miejsca. Parafia nie jest więc w stanie podać obecnie konkretnej daty tych uroczystości (wspólnych, w grupach czy indywidualnych). Stąd też wynika, że parafia nie bierze odpowiedzialności za to czy uroczystości komunijne odbędą się w terminach ustalanych i wybieranych przez rodziców dzieci, a jedynie (na prośbę rodziców) wstępnie rezerwuje te terminy, co jest zgodne z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca.

 

 1. Kancelaria Parafialna jest nieczynna do odwołania. Sprawy bezwzględnie konieczne można załatwić po umówieniu się telefonicznym (numery telefonów: 32 241 33 35 lub 606 717 040). Pod tymi samymi numerami do dyspozycji wiernych pozostają kapłani naszej parafii.

 

 1. Przypominamy, że ze względu na powierzchnię naszego kościoła, w jego wnętrzu w każdej Mszy Świętej może uczestniczyć najwyżej 40 osób. Powinni to być przede wszystkim wierni bezpośrednio związani z przyjętą intencją Mszy Świętej. Osoby obecne w kościele niech zajmują tylko specjalnie oznaczone miejsca i mają założone maseczki ochronne.

 

 1. W związku z obowiązującymi wymogami sanitarnymi w czasie Mszy Świętej nie zbiera się tzw. „Kolekty” ani nie odbywa się tzw. „Ofiara” dookoła ołtarza. Na prośbę parafian pod chórem umieszczona została specjalna skarbonka do której można składać dary pieniężne przeznaczone na potrzeby parafii.

 

 1. Na stronie internetowej parafii prosimy zapoznawać się z aktualnymi rozporządzeniami władz kościelnych i świeckich dotyczących zmieniającej się sytuacji epidemicznej w naszym kraju oraz śledzić umieszczane tam wiadomości dotyczące inicjatyw podejmowanych w tych dniach w naszej parafii.

 

 1. Zespół Szkół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej im. Kardynała Prymasa Augusta Hlonda w Chorzowie (chorzowski „KATOLIK”), pomimo zamknięcia szkół, prowadzi rekrutację uzupełniająca do klas VII i VIII Szkoły Podstawowej. Są jeszcze wolne miejsca. Wszystkie informacje można zna-leźć na szkolnym Facebooku oraz na stronie internetowej www.glk.edu.pl. O rekrutacji informują też plakaty wywieszone przed naszym kościołem.

 

 1. Prowadzona jest także rekrutacja do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Chorzowie. Szczegółowe informacje umieszczone są na stronie www.fitelberg.pl (kontakt: rekrutacja@fitelberg.pl”). O rekrutacji informują także miniplakaty wywieszone w przedsionku naszego kościoła.

 

 1. W zakrystii można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Eugeniusz Nurzyński i śp. Ryszard Adamczyk. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.