Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 27 kwietnia 2014

 

 1. Przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną Miłosierdzia Bożego. Dziś rozpoczynamy kolejny Tydzień Miłosierdzia. Kolekta jest przeznaczona na Caritas Archidiecezji Katowickiej.
 2. W dniu dzisiejszym w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30 grupa dzieci naszej parafii przystąpi do Wczesnej Komunii Świętej. O godz. 15.00 zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe z udziałem tych dzieci.
 3. W poniedziałek, 28 kwietnia, przypada Uroczystość Świętego Wojciecha przeniesiona na ten dzień w związku z Oktawą Wielkanocy.
 4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Również we wtorek, 29 kwietnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 6. Także we wtorek po Mszy Świętej wieczornej w Domu Katechetycznym odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania, którzy przyjmą ten sakrament w naszym kościele 7 maja tego roku.
 7. W ostatnich dniach kwietnia Msze Święte o godz. 18.00 będą tradycyjnie sprawowane za osoby których rocznice życiowych wydarzeń czy śmierci przypadały w mijającym miesiącu. We wtorek odprawimy Mszę Świętą za żyjących, zaś w środę za zmarłych. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii lub kancelarii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tych Mszy Świętych.
 8. W bieżącym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
 9. W czwartek, 1 maja obchodzimy Święto Świętego Józefa rzemieślnika. Jest to dzień modlitw za bezrobotnych.
 10. W sobotę, 3 maja, przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte w tym dniu będą sprawowane w porządku niedzielnym.
 11. Za tydzień, w niedzielę 4 maja przypada zewnętrzna uroczystość naszego Odpustu Parafialnego. Suma Odpustowa sprawowana będzie o godz. 12.00, Nieszpory Odpustowe o godz. 15.15. W tym roku Odpust Parafialny zostanie połączony z oddaniem czci Świętemu Florianowi także jako patronowi hutników, strażaków i Chorzowa. Dlatego też Mszy Świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył specjalny delegat Arcybiskupa Wiktora Skworca ksiądz Grzegorz Olszowski – wikariusz generalny Archidiecezji Katowickiej.
 12. W przyszłą niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek, 2 maja o godz. 19.00 w salce Domu Parafialnego.
 13. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 5 do 10 maja). Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 14. Od czwartku rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Będziemy je odprawiać w niedziele o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej. Bardzo prosimy aby przychodzić już na Mszę Świętą a nie tylko na samo nabożeństwa majowe. Piękne są zwyczaje uczestniczenia w różnych okresowych nabożeństwach, ale to pobożność eucharystyczna jest najistotniejsza w naszej wierze. Uczmy tej pobożności dzieci i młodzież oraz sami wprowadźmy tę praktykę w nasze życie.
 15. W tym roku chcemy kontynuować tradycję Majowych Apeli Maryjnych. Będziemy się gromadzić w każdy majowy wieczór o godz. 21.00 na zewnątrz naszego kościoła (a w wypadku deszczowej pogody w krypcie kościoła) i modlić się do Boga za wstawiennictwem Bożej Matki. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Na apele przynośmy świece z okapnikami.
 16. Informujemy że, 1 i 2 maja (czwartek i piątek) kancelaria parafialna będzie nieczynna (za wyjątkiem uzgodnienia spraw związanych z pogrzebem).
 17. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość”, „Biuletyn Parafialny” i płytę CD utworami muzycznymi związanymi tematycznie ze Świętym Janem Pawłem II
 18. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Anna Kupka, śp. Joachim Kandzia i śp. Helena Szreter. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.