Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 27 listopada 2016 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada 2016 roku

 

 

 1. Rozpoczynamy Adwent czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Pierwsza część Adwentu ma nas przygotować na ostateczne przyjście Chrystusa w chwale druga zaś część na świętowanie pamiątki pierwszego przyjścia w noc betlejemską.
 1. Dzisiaj także Niedziela Trzeźwości, dlatego w czasie każdej Mszy Świętej modlimy się o trzeźwość w Ojczyźnie, rodzinach, szkołach i środowiskach pracy.
 1. O godz. 15.15 zapraszamy dziś do naszego kościoła na Nieszpory Niedzielne połączone z modlitwa o trzeźwość.
 1. Od poniedziałku rozpoczynamy Roraty, na które zapraszamy wszystkich parafian. Mszę Świętą roratnią będziemy sprawować w naszym kościele od poniedziałku do piątku rano o godz. 6.30.
 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu. Przypominamy że przy figurze Świętego Floriana w naszym kościele została umieszczona specjalna skrzynka do której można wrzucać intencje modlitewne za żyjących i zmarłych odczytywane w czasie wtorkowego nabożeństwa i środowej nowenny.
 1. W najbliższy wtorek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w najbliższą środę o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w listopadzie. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tych Mszy Świętych.
 1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców odbędzie się w piątek od godz. 17.30.
 1. W czwartek o godz. 18.15 zapraszamy młodzież mieszkającą na terenie naszej parafii na comiesięczną Mszę Świętą. Od godz. 17.45 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po tej Mszy Świętej odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.
 1. W przyszłą niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.
 1. W najbliższą niedzielę, 4 grudnia przypada wspomnienie Świętej Barbary. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 9.00 ofiarowaną za wszystkich górników i ich rodziny
 1. W następną niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 1. W najbliższym czasie w ramach Kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców ulic: Gwareckiej, Lipińskiej, Morcinka, Reymonta, Raciborskiej, Zabrskiej, Kędzierzyńskiej, Strzelców Bytomskich, Kozielskiej i Styczeńskiego. Ofiary złożone w czasie Odwiedzin Duszpasterskich oraz coroczne anonimowe dobrowolne datki prze-znaczone zostaną przede wszystkim na planowane remonty a zwłaszcza na trwającą gruntowną renowację witraży naszego kościoła. Z tyłu kościoła został wystawiony specjalny pojemnik z wodą święconą, którą można zabrać i przygotować na Kolędę.
 1. W Kancelarii Parafialnej oraz w przedsionku kościoła można nabywać opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz lampiony roratnie.
 1. Przez najbliższy tydzień w Kancelarii Parafialnej, w godzinach otwarcia, będzie można złożyć podpis pod Obywatelską Inicjatywą „Mama, Tata i Dzieci” służącą obronie tożsamości małżeństwa i rodziny. Do złożenia podpisu ma liście potrzebny jest numer PESEL.
 1. W czasie sobotniej Mszy Świętej swe zewnętrzne święto patronalne przeżywali nasi ministranci. Składamy im z tej okazji serdeczne życzenia i dziękujemy za służbę przy ołtarzu. Słowa podziękowania kierujemy także do ich obecnego opiekuna księdza Andrzeja, do byłego opiekuna księdza Michała Wilka oraz do rodziców ministrantów. Zaś w sobotę 19 listopada w krypcie katowickiej katedry dwaj nasi ministranci: Dominik Sikorski i Daniel Zimoch zostali uroczyście ustanowieni animatorami ministranckimi. Gratulujemy i życzymy wiele gorliwości w pełnieniu pięknej ministranckiej posługi.
 1. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Krystyna Żądło, śp. Benon Otrembnik i śp. Maria Powaga. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.