Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 27 maja 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ
NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

27 maja 2018 roku

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Łączymy się w modlitwie z mężczyznami i młodzieńcami zgromadzonymi na dorocznej pielgrzymce w sanktuarium piekarskim. Powracających z Piekar Śląskich pątników powitamy ok. godz. 18.00 przed naszym kościołem. Po wejściu do kościoła zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynne za dar pielgrzymowania. W związku z powitaniem nie będzie dziś nabożeństwa majowego o godz. 15.15.

 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę po wieczornych Mszach Świętych zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwa Majowe. Zapraszamy też na Apele Maryjne odbywające się jeszcze do wtorku włącznie o godz. 21.00.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej odprawimy nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.

 

 1. W najbliższy wtorek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w najbliższą środę o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych których rocznice życiowych wydarzeń miały miejsce w maju.

 

 1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców odbędzie się w piątek od godz. 17.30.

 

 1. W najbliższy czwartek, 31 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Oprócz uczestnictwa we Mszy Świętej wszystkich zachęcamy też do udziału w tradycyjnej procesji. Zapraszamy szczególnie poczty sztandarowe, panów niosących baldachim, dzieci komunijne w swych strojach oraz sanktuaryjną orkiestrę. W tym dniu zmianie ulegnie porządek Mszy Świętych. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 7.00, 8.00 (po niej wyruszymy na procesję zakończoną Mszą Świętą), 12.00 i 16.00. Zwracamy uwagę na to, że zamiast Mszy Świętej o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza Święta na zakończenie procesji. Procesja będzie przebiegać następującą trasą: z kościoła wejście na ulicę Ks. Szwedy, dalej ulicami: 75 Pułku Piechoty (do Ronda Świętego Floriana), Raciborską, Zabrską (do torów kolejowych), Strzelców Bytomskich (do Ronda Stanisława Sosabowskiego), Styczyńskiego (do Szkoły Podstawowej numer 13), Reymonta, Wandy, Ks. Szwedy i wejście z tej ulicy na teren kościelny. Uczestnicy procesji niech zabiorą ze sobą Skarbiec z pieśniami.

 

 1. Od Uroczystości Bożego Ciała przez cały tydzień (do czwartku włącznie) będziemy odprawiać Nabożeństwa Eucharystyczne połączone z procesją dookoła kościoła (w Uroczystość Bożego Ciała i w niedzielę o godz. 15.15, w tygodniu po Mszach Świętych wieczornych).

 

 1. Dziewczynki naszej parafii zachęcamy do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała i w dniach Nabożeństw Eucharystycznych. Niech każda z nich przyniesie ze sobą własny koszyczek wypełniony kwiatami i zgodnie z piękną tradycją towarzyszy Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. W czwartek w Mysłowicach odbędzie się IX edycja Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego „Bądź jak Jezus”.

 

 1. W piątek, 1 czerwca rozpocznie się kolejna tura nauk przedślubnych. Początek o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego. Następny cykl nauk zostanie zorganizowany dopiero po wakacjach.

 

 1. W najbliższą niedzielę będziemy udzielać chrztu świętego dzieciom. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w piątek, 1 czerwca o godz. 19.00 do salki Domu Katechetycznego.

 

 1. W niedzielę, 3 czerwca 2018 roku o godz. 7.00 zostanie odprawiona w naszym kościele comiesięczna Msza Święta za członków Żywego Różańca, która zasadniczo jest sprawowana w ostatnią niedzielę miesiąca w kaplicy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Wandy.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

 

 1. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 4 do 9 czerwca). Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.

 

 1. Parafia Świętego Józefa w Chorzowie zaprasza w środę, 6 czerwca 2018 roku o godz. 19.00 na Koncert Organowy. Szczegółowe informacje dostępne są na plakacie.

 

 1. Z okazji 70-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Świętochłowicach Dyrektor Szkoły Mariusz Szeremeta zaprasza wszystkich absolwentów tej najstarszej w Świętochłowicach szkoły średniej na Spotkanie Absolwentów, które odbędzie się w sobotę, 9 czerwca 2018 roku. W programie: godz. 11.00 – Msza Święta w kościele Świętych Piotra i Pawła w Świętochłowicach, godz. 12.00 – przemarsz spod kościoła do szkoły, godz. 12.30 – spotkania w budynku szkoły przy ulicy Licealnej 1.

 

 1. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Maria Hanas, śp. Andrzej Solny i śp. Krystyna Niewiadomska. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.