Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 27 stycznia 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

27 stycznia 2019 roku

 

 

 1. Przeżywamy III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

 

 1. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Niedzielne.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W najbliższy wtorek, 29 stycznia, o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za zmarłych zaś w najbliższą środę, 30 stycznia, o godz. 18.00 Msza Święta za żyjących, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w styczniu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii lub kancelarii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tych Mszy Świętych.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii na tak zwaną Mszę Świętą szkolną.

 

 1. W bieżącym tygodniu przeżywać będziemy I piątek i I sobotę miesiąca.

 

 1. W sobotę, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Pod-czas każdej Mszy Świętej poświęcimy świece – gromnice.

 

 1. Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Dniem Życia Konsekrowanego dlatego kolekta tego dnia zostanie przeznaczona na zakony kontemplacyjne. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o pochodzących z na-szej parafii siostrach zakonnych, którymi są: Siostra Jonatana (Alicja) Pawera, Siostra Barbara (Mariola) Wo-darz, Siostra Anastazja (Agata) Jędrzejczyk i Siostra Ewelina Majkowska. Prośmy też aby młodzi ludzie którzy odczuwają głos Boży wzywający ich do życia konsekrowanego z odwagą na ten głos odpowiedzieli i zrealizowali to powołanie.

 

 1. W najbliższą niedzielę będziemy udzielać chrztu świętego dzieciom. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w piątek, 1 lutego o godz. 19.00 do salki Domu Katechetycznego.

 

 1. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 4 do 9 lutego). Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.

 

 1. W Kancelarii Parafialnej trwają zapisy na pielgrzymki na Cypr (od 22 do 29 kwietnia 2019 roku) i do Kodnia (od 3 do 6 czerwca 2019 roku. Zapisanych już pielgrzymów do Kodnia prosimy o potwierdzenie udziału i wpłatę zaliczki w wysokości 50 złotych.

 

 1. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy w dniach od 5 do 13 maja 2019 roku do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce do Lourdes. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 

 1. Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej serdecznie zaprasza na kolejny  Parafialny Bal Karnawałowy, który odbędzie się w sobotę, 2 lutego 2019 roku od godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego przy ulicy Chrobrego 17. Bez-alkoholową zabawę poprowadzi profesjonalny wodzirej. Bilety do nabycia w tamtejszej Kancelarii Parafialnej. Cena biletu wynosi 70 złotych od osoby.

 

 1. Zauważamy że coraz więcej osób korzysta z informacji dotyczących spraw duszpasterskich i funkcjonowania parafii podawanych w wersji elektronicznej. Pragniemy przypomnieć iż jedynym rzetelnym źródłem takich informacji jest oficjalna strona internetowa naszej parafii www.swflorian.pl aktualizowana w miarę po-trzeb i możliwości. Inne strony podają nieraz błędne i niesprawdzone informacje za które parafia nie bierze odpowiedzialności.

 

 1. W związku z kończącym się tradycyjnym okresem wykonywania kolęd pragniemy serdecznie podziękować tym którzy w tym czasie przyczyniali się do propagowania tych pięknych melodii i śpiewów między innymi przez organizowanie i udział w różnego rodzaju spotkaniach kolędowych. Dziękujemy panom organistom, chórowi działającemu na terenie naszej parafii i scholi dziecięco-młodzieżowej. Szczególne podziękowanie kierujemy do Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej za cykl koncertów kolędowych na terenie naszego miasta oraz za rozsławianie naszej parafii poprzez występy w różnych miejscach naszej archidiecezji i w diecezjach sąsiednich.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Maria Wronecka, śp. Teresa Miller, śp. Adrian Spychała i śp. Stanisław Braguła. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.