Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 28 czerwca 2015

 1. Dziś przeżywamy w liturgii XIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 3. W poniedziałek, 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione o godz.: 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Kolektą wesprzemy potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. „Świętopietrze”). Dzień ten jest także 30 rocznicą konsekracji Księdza Arcybiskupa Damiana Zimonia. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4. W najbliższy poniedziałek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś we wtorek o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu czerwcu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich.
 5. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców będzie w piątek od godz. 17.30.
 7. W następną niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego.
 8. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 9. Informujemy że, tak jak w ubiegłych latach, w okresie wakacyjnym Msze Święte wieczorne w czwartki będą sprawowane o godz. 18.00.
 10. Młodzież, która przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii i tu go przyjęła 6 maja obecnego roku może odebrać w Kancelarii Parafialnej pamiątki bierzmowania.
 11. Już dziś przypominamy kobietom i dziewczynom o sierpniowej pielgrzymce do Piekar Śląskich. Pragniemy także zachęcić naszą młodzież do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium na Górze Świętej Anny, która odbędzie się w dniach od 12 do 16 sierpnia tego roku na Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do Kancelarii Parafialnej i pozostawienie swoich danych.
 12. W lipcu i sierpniu na parafii przebywa zasadniczo tylko dwóch kapłanów (w niektóre dni tylko jeden). Prosimy chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszą Świętą o wcześniejsze przychodzenia do kościoła (około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej). Spowiedź okolicznościową (przed ślubem, pogrzebem…) starajmy się odprawić w dniach poprzedzające to wydarzenie.
 13. Informujemy że w lipcu i sierpniu okazja do spowiedzi świętej w chorzowskim kościele Świętej Jadwigi Śląskiej (tak zwany „stały konfesjonał”) będzie tylko w godzinach popołudniowych (od 15.30 do 18.00).
 14. Wszystkim udającym się na urlopy przypominamy że, wyjazd nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane. Nie usprawiedliwiajmy się zbyt łatwo dużą odległością od kościoła czy porą sprawowania Mszy Świętej.
 15. W czasie wielu wydarzeń religijnych w naszej parafii towarzyszy nam muzyka Dziecięco-Młodzieżowej Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej. Latem tego roku Orkiestra została zaproszona na cykl koncertów w Góry Świętokrzyskie. Orkiestra utrzymuje się wyłącznie dzięki pomocy materialnej dobrodziejów i ofiarodawców. W następną niedzielę, 5 lipca po każdej Mszy Świętej przed kościołem będziemy mogli wysłuchać utworów w wykonaniu członków naszej orkiestry i wspomóc materialnie jej wyjazd oraz dalszą działalność.
 16. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.
 17. W minionym tygodniu odeszła do Pana: śp. Halina Tyrol. Powierzmy ją miłosierdziu Bożemu.