Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 28 lipca 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 lipca 2019 roku

 

 1. Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta przeznaczona jest na bieżące potrzeby parafii.

 

 1. O godz. 15.15 odprawimy w naszym kościele Nieszpory Niedzielne.

 

 1. W najbliższy wtorek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w najbliższa środę o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych, których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu sierpniu. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tych Mszy Świętych.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Od czwartku rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji.

 

 1. W tym tygodniu przypadają w liturgii I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

 1. W piątek, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny jeśli nawiedzi się kościół parafialny, odmówi: „Wierzę w Boga Ojca”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełni zwykłe warunki odpustu.

 

 1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej popołudniowej udzielać będziemy chrztu dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego.

 

 1. Kolekta następnej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

 1. Pragniemy raz jeszcze zachęcić naszą młodzież do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium na Górze Świętej Anny, która odbędzie się w dniach od 14 do 18 sierpnia na Odpust ku czci Wniebowzięcia NMP Chętnych prosimy o zgłoszenie się do Kancelarii Parafialnej i pozostawienie swoich danych.

 

 1. Doroczna pielgrzymka kobiet do Matki Boskiej Piekarskiej odbędzie się w tym roku w niedzielę 18 sierpnia. Już dziś zachęcamy do zarezerwowania czasu i licznego udziału w pielgrzymce. Oprócz pielgrzymki pieszej będzie także możliwość pojechania do Piekar Śląskich specjalnym autobusem. Wyjazd nastąpi o godz. 7.30, a koszt wynosi 15 zł. Zapisy przyjmowane są w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.

 

 1. Jeszcze raz informujemy że Piesza Pielgrzymka Chorzowian na Jasną Górę odbędzie się od 26 do 30 sierpnia. Koszt pielgrzymki wynosi 140 złotych. Zapisy odbywają się w parafii Świętej Jadwigi Śląskiej.

 

 1. Informujemy że w związku z okresem urlopowym na niektórych Mszach Świętych przez najbliższe tygodnie nie będzie nam towarzyszyła muzyka organowa.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Mały Gość Niedzielny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Wiesław Jędrusik, Piotr Sowa, Maria Kretek, Waldemar Gruner, Katarzyna Kiełbasa, Małgorzata Cwołek. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.