Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 29 listopada 2015

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU

29 listopada 2015 roku

 

 1. Rozpoczynamy Adwent czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Pierwsza część Adwentu ma nas przygotować na ostateczne przyjście Chrystusa w chwale druga zaś część na świętowanie pamiątki pierwszego przyjścia w noc betlejemską.
 2. Dzisiaj także Niedziela Trzeźwości, dlatego w czasie każdej Mszy Świętej modlimy się o trzeźwość w Ojczyźnie, rodzinach, szkołach i środowiskach pracy.
 3. O godz. 15.15 zapraszamy dziś do naszego kościoła na specjalne Nabożeństwo Biblijne.
 4. Od poniedziałku rozpoczynamy Roraty, na które zapraszamy wszystkich parafian. Mszę Świętą roratnią będziemy sprawować w naszym kościele od poniedziałku do piątku rano o godz. 6.30.
 5. W poniedziałek, 30 listopada o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za zmarłych których rocznice śmierci i przypadały w listopadzie. W dniach poprzedzających tę Mszę Świętą można składać w zakrystii zapisane intencje za swoich bliskich.
 6. We wtorek o godz. 18.00 w ramach oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi zostanie odprawiona Msza Święta za miasto Chorzów, naszą parafię oraz wszystkich czcicieli. W okresie zimowym nie będzie procesji z relikwiami Świętego Floriana.
 7. W środę po wieczornej Mszy Świętej będziemy mogli przeżyć Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę o godz. 17.00 adorację Najświętszego Sakramentu.
 8. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świętej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców odbędzie się w piątek od godz. 17.30.
 9. W czwartek o godz. 18.15 zapraszamy młodzież mieszkającą na terenie naszej parafii na comiesięczną Mszę Świętą. Od godz. 17.45 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po tej Mszy Świętej odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.
 10. Również w czwartek, 3 grudnia w ramach archidiecezjalnej akcji „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” w naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt będzie można składać w tym dniu od godz. 8.30 do godz. 12.00 w okolicach bramy probostwa od ulicy Ks. Szwedy (przy płocie terenu kościelnego).
 11. W najbliższy piątek przypada wspomnienie Świętej Barbary. Zapraszamy na Mszę Świętą ogodz. 8.00 ofiarowaną za wszystkich górników.
 12. W przyszłą niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.
 13. W następną niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 14. W tym tygodniu w ramach Kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców ulic: Styczyńskiego, Szpitalnej, Sztygarskiej i Szybowej. Ofiary złożone w czasie Odwiedzin Duszpasterskich oraz coroczne dobrowolne datki przeznaczone zostaną przede wszystkim na planowane remonty a zwłaszcza na trwającą gruntowną renowację witraży naszego kościoła. Z tyłu kościoła został wystawiony specjalny pojemnik z wodą święconą, którą można zabrać i przygotować na Kolędę.
 15. W Kancelarii Parafialnej oraz w przedsionku kościoła można nabywać opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz lampiony roratnie.
 16. W Uroczystość Chrystusa Króla po zakończeniu Mszy Świętej w Archikatedrze Katowickiej Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc wręczył medale „Pro Christi Regno”, przyznane za zasługi w dziele budowania Królestwa Bożego w Archidiecezji Katowickiej polegającym przede wszystkim na aktywnym udziale w życiu religijnym, duszpasterskim, katechetycznym i kulturalnym, ze szczególnym uwzględnieniem działalności charytatywnej. Otrzymało je 100 zaangażowanych w diecezję osób. Wśród osób które otrzymały to wyróżnienie znalazła się nasza parafianka Pani Doktor Danuta Wróbel. Gratulujemy serdecznie.
 17. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.
 18. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Genowefa Pawlak, śp. Karol Nytra, śp. Adam Śliwak, śp. Franciszek Czuba i śp. Marian Olejnik. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.