Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 29 listopada 2020 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


I NIEDZIELA ADWENTU

 

29 listopada 2020 roku

 

 

 

 1. Rozpoczynamy Adwent czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Pierwsza część Adwentu ma nas przygotować na ostateczne przyjście Chrystusa w chwale druga zaś część na świętowanie pamiątki pierwszego przyjścia w noc betlejemską.

 

 1. Dzisiaj także Niedziela Trzeźwości, dlatego w czasie każdej Mszy Świętej modlimy się o trzeźwość w Ojczyźnie, rodzinach, szkołach i środowiskach pracy.

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy do naszego kościoła na Nieszpory Niedzielne z modlitwą o trzeźwość.

 

 1. W poniedziałek, 30 listopada o godz. 18.00 będzie sprawowana w naszym kościele Msza Święta za zmarłych, których rocznice życiowych wydarzeń i śmierci przypadały w listopadzie.

 

 1. We wtorek o godz. 8.00 w ramach oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi zostanie odprawiona Msza Święta za miasto Chorzów, naszą parafię oraz wszystkich czcicieli.

 

 1. W czasie Adwentu w środy nie będzie Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

 1. W bieżącym tygodniu przeżyjemy I czwartek i I piątek i I sobotę miesiąca.

 

 1. We piątek przypada wspomnienie Świętej Barbary. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00 ofiarowaną za wszystkich górników. Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc udzielił w tym dniu dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.

 

 1. W sobotę od godz. 17.00 okazja do adoracji Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. W najbliższą niedzielę udzielać będziemy sakramentu chrztu świętego dzieciom. Ze względu na pandemię nie odbędzie się nauka przedchrzecielna.

 

 1. W następną niedzielę przed kościołem zostanie zebrana ofiara na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Ze względu na panującą sytuację nie będzie w tym roku dodatkowej adwentowej Mszy Świętej „roratniej”. Jednak w poniedziałki i środy Msze Święte parafialne o godz. 18.00 będziemy sprawować, ze specjalnym adwentowym rozważaniem, według formularza „Mszy Świętej wotywnej o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu”. Chętnych prosimy o przynoszenie na nie świec i lampionów. Te Msze Święte będą transmitowane przez stronę internetową naszej parafii.

 

 1. W zakrystii można odebrać dziś specjalne pakiety (plansza i obrazki w wersji papierowej) dla dzieci, które zgłosiły się do przeżywania Rorat drogą elektroniczną zaproponowaną przez internetową platformę holyweek.pl i Radio eM.

 

 1. W zakrystii i w przedsionku kościoła można nabywać opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz tzw. „sianko betlejemskie”.

 

 1. Od poniedziałku, 30 listopada 2020 roku istnieje znów możliwości skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w ramach tak zwanego „stałego konfesjonału” znajdującego się w chorzowskim kościele Świętej Jadwigi Śląskiej.

 

 1. Od dziś do poniedziałku, 21 grudnia, przy figurze Świętego Floriana w naszym kościele będzie ustawiona specjalna choinka na której zawieszone zostały symboliczne bombki. Tak jak w ubiegłym roku promuje ona akcję „Paczuszka dla maluszka”. Chętni do włączenia się w akcję mogą przygotować paczkę z artykułami higienicznymi przeznaczonymi dla dzieci i położyć pod tą choinką, zabierając na pamiątkę jedną z bombek. Pacz-ki zostaną przekazane potrzebującym dzieciom w Domu Samotnej Matki w Częstochowie. Szczegóły akcji umieszczone są na plakatach.

 

 1. Kancelaria Parafialna nadal jest nieczynna. Sprawy konieczne można załatwić po uprzednim umówieniu się telefonicznym (numery telefonów: 32 241 33 35 lub 606 717 040). Pod tymi samymi numerami do dyspozycji wiernych pozostają kapłani naszej parafii.

 

 1. Dziękujemy tym, którzy wspierają naszą wspólnotę parafialną przez ofiary składane do skrzynki umieszczonej pod chórem oraz przez wpłaty na konto naszej parafii (numer konta: 55 1020 2368 0000 2002 0176 4000).

 

 1. W przedsionku kościoła można nabyć „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Alojzy Lukaszczyk, śp. Barbara Bieniek, śp. Alfreda Grabowska, śp. Grzegorz Słotoś, śp. Irena Mincer i śp. Urszula Mudyn. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.