Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 29 maja 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

29 maja 2016 roku 

 

 1. Dziś przeżywamy w liturgii IX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Łączymy się w modlitwie z mężczyznami i młodzieńcami zgromadzonymi na dorocznej pielgrzymce w sanktuarium piekarskim. Powracających z Piekar Śląskich pątników powitamy tradycyjnie ok. godz. 18.00 przy krzyżu na zbiegu ulic Wandy i Świętej Kingi. Po procesyjnym przejściu do naszego kościoła zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynne za dar pielgrzymowania. W związku z powitaniem nie będzie dziś nabożeństwa eucharystycznego o godz. 15.15.
 2. Od poniedziałku do czwartku po wieczornych Mszach Świętych przeżyjemy nabożeństwa eucharystyczne połączone z procesją dookoła kościoła.
 3. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na ostatnie w tym roku majowe Apele Maryjne odbywające się każdego dnia o godz. 21.00 na zewnątrz naszego kościoła (a w deszczową pogodę w krypcie kościoła).
 4. W najbliższy poniedziałek o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza Święta za żyjących zaś w najbliższy wtorek o godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych których rocznice życiowych wydarzeń przypadały w miesiącu maju. W dniach poprzedzających można składać w zakrystii lub kancelarii zapisane intencje za siebie lub swoich bliskich. Zostaną one odczytane w czasie tych Mszy Świętych.
 5. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Ze względu na nabożeństwo eucharystyczne nie będzie środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 2. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta na którą w sposób szczególny zapraszamy dzieci szkolne. Od godz. 16.30 istnieje okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 3. W piątek, 3 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa a w sobotę, 4 czerwca Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 4. W niedzielę 5 czerwca będzie miała miejsce Archidiecezjalna Pielgrzymka Niewidomych do Piekar Śląskich. Początek o godz. 10.30.
 5. Również w następną niedzielę udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w piątek, 3 czerwca, o godz. 19.00 w salce Domu Katechetycznego.
 6. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 7. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z przedwakacyjną posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 6 do 11 czerwca). Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 8. Już dziś informujemy że w środę, 8 czerwca o godz. 19.00 na probostwie rozpocznie się spotkanie Zespołu Synodalnego i Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 9. W dniach 4 i 5 czerwca 2016 roku w Chorzowie odbędzie się VII Zjazd Rycerstwa Chrześcijańskiego. Zachęcamy do zapoznania się i wzięcia udziału w imprezach, organizowanych w ramach trwania tego zjazdu. Szczegóły umieszczone są na wywieszonym plakacie.

15.Fundacja „Elektrokardiologia Ochojec” zaprasza w sobotę 4 czerwca 2016 roku od godz. 11.00 do udziału w Śląskim Pikniku Kardiologicznym pod hasłem „Recepta na zdrowie”, odbywającym się na terenach sporto-wych przy Stadionie Śląskim w Chorzowie. Celem tego wydarzenia jest promocja właściwego odżywiania się i czynnego wypoczynku. Organizatorzy pragną umożliwić mieszkańcom naszego regionu, a szczególnie osobom narażonym na choroby serca (pacjenci powyżej 60 roku życia, pacjenci z wywiadem kardiologicznym) dostęp do darmowych badań, porad dietetycznych i rehabilitacyjnych. W specjalnie stworzonym miasteczku medycznym lekarze Górnośląskiego Centrum Medycznego będą służyć darmową radą, konsultacją i pomocą.

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i ubogacenia Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Dziękujemy kapłanom, służbie liturgicznej, szafarzom, grupom parafialnym, paniom katechetkom, tym którzy zbudowali ołtarze, pocztom sztandarowym, niosącym baldachim, dzieciom komunijnym, dzieciom sypiącym kwiaty, panom organistom, panu Tomaszowi, który troszczył się o śpiew oraz naszej sanktuaryjnej orkiestrze. Dziękujemy tym którzy przystroili okna mieszkań i trasę procesji. Dziękujemy wszystkim, którzy brali czynny i pobożny udział we Mszach Świętych i procesji.
 2. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.
 3. W minionym tygodniu odeszli do Pana:śp. Michał Solny, śp. Gizela Ferenc i śp. Bronisław Lasocki. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.