Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 3 lipca 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

3 lipca 2016 roku

 

 1. Dziś przeżywamy w liturgii XIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.
 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 1. We wtorek oddamy szczególną cześć Świętemu Florianowi – Patronowi miasta i parafii. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta, a po niej nabożeństwo i procesja z relikwiami Świętego Floriana.
 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 1. Również w środę, 6 lipca odbędzie się pielgrzymka chorych, niepełnosprawnych i osób starszych wiekiem na Jasną Górę. Początek w Częstochowie o godz. 9.30. Dojazd we własnym zakresie.
 1. W przyszłą niedzielę, 10 lipca, będziemy gościć w naszej wspólnocie Ojca Jana Glinkę – Misjonarza Werbistę przebywającego od lat na Białorusi. Wygłosi on do nas Słowo Boże oraz opowie o swej pracy misyjnej. Po Mszach Świętych będzie można wspomóc jego posługę ofiarą materialną złożoną przed kościołem.
 1. Przypominamy kobietom i dziewczynom o sierpniowej pielgrzymce do Piekar Śląskich.
 1. Pragniemy raz jeszcze zachęcić naszą młodzież do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Sanktuarium na Górze Świętej Anny, która odbędzie się w dniach od 10 do 14 sierpnia na Odpust ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do Kancelarii Parafialnej i pozostawienie swoich danych.
 1. Jeszcze raz informujemy że 40 Piesza Pielgrzymka Chorzowian na Jasną Górę odbędzie się od 26 do 30 sierpnia 2016 roku. Koszt pielgrzymki wynosi 120 złotych. Zapisy odbywają się w chorzowskich parafiach Świętego Antoniego, Świętej Jadwigi Śląskiej i Dobrego Pasterza.
 1. Przypominamy że, w lipcu i sierpniu Msze Święte wieczorne w czwartki odprawiamy o godz. 18.00.
 1. W czasie wakacji zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa także w tygodniu w porannych lub wieczornych Mszach Świętych sprawowanych w naszym kościele.
 1. W lipcu i sierpniu na parafii przebywa zasadniczo tylko dwóch kapłanów (w niektóre dni tylko jeden). Prosimy chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty przed Mszą Świętą o wcześniejsze przychodzenia do kościoła (około 15 minut przed rozpoczęciem Mszy Świętej). Spowiedź okolicznościową (przed ślubem, pogrzebem…) starajmy się odprawić w dniach poprzedzające to wydarzenie.
 1. Przypominamy że w lipcu i sierpniu okazja do spowiedzi świętej w chorzowskim kościele Świętej Jadwigi Śląskiej (tak zwany „stały konfesjonał”) jest tylko w godzinach popołudniowych (od 15.30 do 18.00).
 1. W dniach od 19 do 23 października 2016 roku zaplanowano pielgrzymkę wiernych Archidiecezji Katowickiej do Rzymu pod hasłem „Gdzie chrzest, tam nadzieja”. Koszt pielgrzymki wynosi 2499 złotych. Pytania lub wątpliwości prosimy kierować do przedstawiciela Biura Podróży PL TRAVEL (p. Stanisław Rasiński, telefon: 662 097 959). Udział w pielgrzymce zapowiedział Arcybiskup Wiktor Skworc.
 1. Dnia 28 sierpnia obecnego roku zakończą posługę duszpasterską w naszej parafii dotychczasowi wikariusze: ksiądz Paweł Zieliński i ksiądz Michał Wilk. Mocą dekretu Księdza Arcybiskupa ksiądz Paweł został mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rybniku, a ksiądz Michał wikariuszem parafii Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Tychach. Odchodzących kapłanów pożegnamy (jeśli wyrażą taką wolę) w czasie Mszy Świętej pod koniec sierpnia. Jednocześnie Ksiądz Arcybiskup zamianował do naszej parafii nowych wikariuszy, którymi zostali: ksiądz Michał Lepich dotychczasowy wikariusz w parafii Świętego Krzyża w Mysłowicach i ksiądz Rafał Kaca dotychczasowy wikariusz w parafii Matki Bożej Bolesnej w Rybniku. Od września na terenie naszej parafii będzie także rezydował ksiądz Bernard Halemba dotychczasowy proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej w Mysłowicach-Brzęczkowicach. Nowych kapłanów powitamy na początku września. Módlmy się za dotychczasowych i przyszłych kapłanów posługujących w naszej parafii.
 1. Parę dni temu zmieniła się szata graficzna strony internetowej naszej parafii. Serdecznie dziękujemy tym osobom, które się to tej zmiany przyczyniły.
 1. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Renata Wycisk, śp. Czesław Szymandera, śp. Krystyna Grzesik i śp. Tomasz Białas. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.