Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 3 maja 2020 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

3 maja 2020 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, która jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania.
 2. W poniedziałek, 4 maja, obchodzić będziemy Uroczystość Świętego Floriana, patrona naszego miasta. Z tej racji o godz. 18.00 zostanie tradycyjnie odprawiona Msza Święta za mieszkańców Chorzowa oraz strażaków, hutników i metalowców. Na tę Mszę Świętą zaproszony był Ksiądz Biskup Adam Wodarczyk – biskup pomocniczy Archidiecezji Katowickiej, który jednak w związku ze stanem epidemii nie może do nas przybyć. Ksiądz Biskup odprawi Mszę Świętą w Katowicach łącząc się z nami duchowo. W związku z tym, że w tej Mszy Świętej będzie mogło uczestniczyć najwyżej 40 osób będzie ona bezpośrednio transmitowana przez łącze inter-netowe na stronie naszego sanktuarium (www.swflorian.pl).
 3. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.
 4. W piątek, 8 maja przeżyjemy Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. Z racji tej uroczystości dzień ten nie ma charakteru pokutnego.
 5. Za tydzień, w V Niedzielę Wielkanocną, 10 maja przypada zewnętrzna uroczystość naszego Odpustu Parafialnego. Ze względu na panujący stan epidemii, będzie ona miała w tym roku, skromniejszy charakter. Sumę Odpustową odprawimy o godz. 12.00. Nie zgromadzimy się w tym dniu na Nieszporach Odpustowych. W związku z ograniczoną do 40 osób liczbą uczestników Mszy Świętych w naszym kościele, przez łącze internetowe na stronie naszego sanktuarium (www.swflorian.pl) przeprowadzimy bezpośrednią transmisję Sumy Odpustowej.
 6. Przypominamy, że zgodnie z rozporządzeniem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca w tym roku nie ma tradycyjnych Nabożeństw Majowych ani naszych sanktuaryjnych wieczornych Majowych Apeli Maryjnych.
 7. Kancelaria Parafialna jest nieczynna do odwołania. Sprawy bezwzględnie konieczne można załatwić po umówieniu się telefonicznym (numery telefonów: 32 241 33 35 lub 606 717 040). Pod tymi samymi numerami do dyspozycji wiernych pozostają kapłani naszej parafii.
 8. W związku z obowiązującymi wymogami sanitarnymi w czasie Mszy Świętej nie zbiera się tzw. „Kolekty” ani nie odbywa się tzw. „Ofiara” dookoła ołtarza. Na prośbę parafian pod chórem umieszczona została specjalna skarbonka do której można składać dary pieniężne przeznaczone na potrzeby parafii.
 9. Na stronie internetowej parafii prosimy zapoznawać się z aktualnymi rozporządzeniami władz kościelnych i świeckich dotyczących zmieniającej się sytuacji epidemicznej w naszym kraju oraz śledzić umieszczane tam wiadomości dotyczące inicjatyw podejmowanych w tych dniach w naszej parafii.
 10. Prosimy, aby w porządku nabożeństw wywieszonym w gablotce i umieszczonym na stronie internetowej parafii sprawdzać czy prawidłowo sformułowane są intencje danych Mszy Świętych oraz zgłaszać telefonicznie zauważone ewentualne nieprawidłowości. Niekiedy zdarzają się w tym porządku pomyłki za które zainteresowanych przepraszamy.
 11. Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy wspierają materialnie naszą wspólnotę parafialną poprzez wpłaty na konto naszej parafii (numer konta: 55 1020 2368 0000 2002 0176 4000). Wpłaty te pozwalają choć w części pokryć konieczne wydatki, jakie parafia musi ponosić bez względu na przeżywany czas epidemii.
 12. W zakrystii można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Barbara Bajer, śp. Helena Wójcik i śp. Zygmunt Wacławczyk. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.