Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 31 grudnia 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY
JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

31 grudnia 2017 roku

 

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

 

 1. Dziś także kończy się rok kalendarzowy 2017. O godz. 15.15 odprawimy nabożeństwo dziękczynno-błagalne zaś o godz. 16.00 Mszę Świętą za parafian. Chętnych do przeżycia na modlitwie ostatnich chwil starego roku i pierwszych chwil nowego roku zapraszamy do naszego kościoła o godz. 23.45 na czuwanie modlitewne po którym o godz. 0.15 odprawimy pierwszą w nowym roku kalendarzowym Mszę Świętą.

 

 1. Jutro początek nowego roku kalendarzowego 2018. W liturgii jest to Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi. Kolekta zostanie zebrana na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Msze Święte w naszym kościele w tym dniu będą w porządku niedzielnym a o godz. 15.15 zapraszamy na nabożeństwo kolędowe.

 

 1. W tym tygodniu nie będzie wtorkowego nabożeństwa, środowej nowenny i sobotniej adoracji.

 

 1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

 1. W czwartek o godz. 18.15 zapraszamy młodzież mieszkającą na terenie naszej parafii na comiesięczną Mszę Świętą. Od godz. 17.45 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Po tej Mszy Świętej odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

 

 1. W sobotę, 6 stycznia, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie Świętem Trzech Króli. Jest to także Misyjny Dzień Dziecka. Kolekta w tym dniu zostanie zebrana na potrzeby misyjne. Msze Święte będą sprawowane w naszym kościele według niedzielnego porządku.

 

 1. Także w Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada tzw. Dies Episcopi, dlatego pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Arcybiskupie Wiktorze Skworcu oraz biskupach pomocniczych Marku Szkudło i Adamie Wodarczyku których rocznice święceń biskupich w tym dniu przypadają.

 

 1. Również w sobotę będziemy gościć w naszej parafii Kolędników Misyjnych z Papieskiego Dzieła Dziecięctwa Misyjnego. Pod koniec Mszy Świętych o godz. 10.30 i 12.00 zaprezentują oni krótkie przedstawienie misyjne, a po wszystkich Mszach Świętych przed kościołem będą zbierane ofiary dla dzieci w Syrii i Libanie.

 

 1. W sobotę, 6 stycznia, o godz. 15.00 zapraszamy do naszego kościoła na kolejne niezwykłe Spotkanie Kolędowe. Tym razem przybędzie do naszego kościoła bardzo sławny zespół wokalno-instrumentalny „Capax Dei” działający przy parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach.

 

 1. W następną niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego. W tym dniu udzielać będziemy chrztu świętego dzieciom. Rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną w piątek, 5 stycznia o godz. 19.00 do salki Domu Katechetycznego.

 

 1. Także w niedzielę, 7 stycznia, 52 rocznicę swych urodzin będzie przeżywał nasz ksiądz proboszcz. O godz. 12.00 zapraszamy w tym dniu wszystkich parafian na Mszę Świętą za solenizanta.

 

 1. Klerycy i Księża Przełożeni Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego przesłali życzenia osobom zrzeszonym w Towarzystwie Przyjaciół Seminarium. Można je odebrać w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. Od 2 stycznia będziemy kontynuować Odwiedziny Duszpasterskie. W najbliższych dniach pragniemy odwiedzić parafian mieszkających przy ulicach: Świętej Kingi, Wandy, 75 Pułku Piechoty oraz Żołnierzy Września.

 

 1. Informujemy że od 2 do 26 stycznia 2018 roku okazja do spowiedzi świętej w kościele Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie (tzw. „stały konfesjonał”) będzie tylko rano od godz. 10.00 do 12.00.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżywania Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy kapłanom, zwłaszcza za posługę w konfesjonale. Dziękujemy służbie kościelnej, szafarzom, organistom, ministrantom, pocztom sztandarowym. Dziękujemy orkiestrze za ubogacenie graniem tegorocznej Pasterki i Mszy Świętej w Uroczystość Narodzenia Pańskiego oraz wzruszające i entuzjastycznie przyjęte koncerty na placu przykościelnym w Noc Bożego Narodzenia i w Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy panu soliście za wykonanie utworu w czasie Pasterki Podziękowania kierujemy do osób, które rozprowadzały opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i lampiony. Dziękujemy tym którzy przygotowali i roznosili paczki dla chorych i wiekiem osłabionych parafian. Podziękę składamy księżom wikariuszom, katechetom, scholi i tym wszystkim którzy pomogli zorganizować oprawę tegorocznych Rorat. Wyrazy wdzięczności niech przyjmą osoby które budowały stajenkę w naszym kościele, przygotowały okolicznościowy bilbord i stajenkę na placu przykościelnym oraz ci którzy sprzątali i przystroili odświętnie kościół, jego obejście i probostwo. Dziękujemy wszystkim pracownikom parafii i probostwa za poświęcony czas i bezinteresowny nieraz wysiłek. Wszystkim z serca płynące „Bóg zapłać”!

 

 1. Polecamy nowy numer „Biuletynu Parafialnego” oraz „Kalendarz Katolicki” na rok 2018.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Krystyna Morawiec, śp. Halina Karaś, śp. Andrzej Łuszcz i śp. Andrzej Szewczyk. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.