Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 31 marca 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

31 marca 2019 roku

 

 

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości (Laetare). Kościół Święty cieszy się z obfitości dóbr nadprzyrodzonych płynących ze Chrztu i Eucharystii. W tradycji rzymskiej jest to tzw. „niedziela róż”, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami, zakwitających róż, a Ojciec Święty poświęcał złotą różę, którą ofiarowywał osobie zasłużonej dla Kościoła. Stąd dziś różowy kolor szat występujący w litur-gii tylko dwa razy w roku. Kolekta dzisiejsza jest comiesięczną kolektą specjalną przeznaczoną na potrzeby na-szej parafii (zwłaszcza na trwającą renowację witraży, trwający gruntowny remont organów oraz rozpoczyna-jący się konieczny kolejny etap remontu dachu naszego kościoła).
 1. Dziś o godz. 15.15 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 1. We wtorek o godz. 8.00 w ramach oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi będziemy sprawować Mszę Świętą za miasto Chorzów, naszą parafię oraz wszystkich czcicieli. Po Mszy Świętej odprawimy nabo-żeństwo ku czci Świętego Floriana.
 1. Także we wtorek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie członków „Kręgu Biblijnego”.
 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Święta z udziałem dzieci szkolnych.
 1. Także w czwartek, 4 kwietnia przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.
 1. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa będzie dopiero po Mszy Świętej wieczornej i nie będą w czasie jej trwania czytane zalecki i wypominki za zmarłych. Odprawimy ją na terenie naszej parafii. Z kościoła pójdzie-my ulicami: 75 Pułku Piechoty, następnie ulicą Żołnierzy Września, Beskidzką, Gwarecką, Szpitalną, drogą osiedlową obok bloków przy ulicy Szpitalnej (wejście bliższe Drogowej Trasy Średnicowej), Gwarecką, Śląską, Księdza Konrada Szwedy i wejście na teren kościelny. Na Drogę Krzyżową przynieśmy ze sobą świece i skarb-ce. W tym roku po raz kolejny w czasie Drogi Krzyżowej będzie nam towarzyszyła nasza Orkiestra Dęta.
 1. W najbliższą niedzielę będziemy udzielać chrztu świętego dzieciom. W związku z piątkową Drogę Krzyżo-wą ulicami parafii rodziców i chrzestnych zapraszamy na katechezę przedchrzcielną już w czwartek, 4 kwietnia o godz. 18.00 do salki Domu Katechetycznego.
 1. Jeśli ktoś chciałby w tym roku przyczynić się do zakupu kwiatów i dekoracji związanych z wystrojem koś-cioła na czas Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego może złożyć na ten cel specjalną ofiarę pieniężną. Ofiary będą zbierane w najbliższą niedzielę przed kościołem. Za każdy dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 1. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 8 do 13 kwietnia) aby umożliwić im spowiedź i Komunię Wielkanocną.
 1. Przypominamy, że w piątek, 12 kwietnia 2019 roku o godz. 18.40  na probostwie naszej parafii odbędzie się spotkanie pielgrzymów udających się na Cypr (w dniach od 22 do 29 kwietnia 2019 roku). Pozostało jesz-cze kilka wolnych miejsc. Zapisy prowadzone są w Kancelarii Parafialnej.
 1. W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2019 roku o godz. 16.00 pragniemy zorganizować wyjazd autokarowy na „Misterium Pasyjne” do Teatru Komanderów w Domu Kultury „Sokolnia” w Imielinie. Koszt wyjazdu wy-nosi 15 złotych. Zapisy przyjmowane są w Kancelarii Parafialnej.
 1. W Kancelarii Parafialnej oraz przy wyjściu z kościoła można nabywać rozprowadzane przez Caritas Polska tak zwane „Paschaliki Wielkanocne” oraz inne świece z emblematami wielkanocnymi.
 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Henryk Brykczyński, śp. Włodzimierz Grochowski i śp. Janina Góralska. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.