Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 5 czerwca 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

X NIEDZIELA ZWYKŁA

5 czerwca 2016 roku 

 

 1. Dziś przeżywamy w liturgii X Niedzielę. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.
 2. O godz. 15.15 odprawimy Nieszpory Niedzielne.
 3. W tym tygodniu według stałego porządku odwiedzimy z przedwakacyjną posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 4. We wtorek zapraszamy do oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi – Patronowi miasta i parafii. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta a po niej nabożeństwo i procesja z relikwiami Świętego Floriana dookoła naszego kościoła.
 5. W związku z planowanym w niedalekiej przyszłości rozpoczęciem malowania części naszego kościoła w najbliższy wtorek, 7 czerwca o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie chętnych do pomocy w tym dziele. Mile widziane będą osoby związane z branżą budowlaną.
 6. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. Także w środę, 8 czerwca o godz. 19.00 na probostwie odbędzie się spotkanie Zespołu Synodalnego i Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 8. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta na którą w sposób szczególny zapraszamy dzieci szkolne. Od godz. 16.30 istnieje okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 9. W sobotę, 11 czerwca o godz. 19.30 w kościele Świętej Barbary w Chorzowie rozpocznie się czuwanie modlitewne: „Miłosierni” wpisujące się w duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży. Szczegóły na plakacie.
 10. W niedzielę 12 czerwca w naszym sanktuarium będziemy gościć Księdza Edwarda Hodurka – Pallotyna z Warszawy, który na każdej MszyŚwiętej wygłosi kazanie poświęcone obronie życia ludzkiego. Ksiądz Edward który działa w Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia będzie także rozprowadzał materiały Pro Life.
 11. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna na Światowe Dni Młodzieży.
 12. Również w najbliższą niedzielę o godz. 10.30 rozpocznie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Niesłyszących do Piekar Śląskich. Dojazd na pielgrzymkę we własnym zakresie.
 13. Kontynuując kilkuletni zwyczaj nawiedzania kościołów pod wezwaniem Świętego Floriana chcemy w poniedziałek, 20 czerwca zorganizować pielgrzymkę autokarową do kościoła Świętego Floriana w Żywcu. Pielgrzymi nawiedzą też żywiecką Konkatedrę Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej oraz odpoczną na nadbrzeżu Jeziora Żywieckiego (przy Zaporze w Tresnej). Koszt wyjazdu wynosi 40 złotych. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Przy zapisach prosimy podać numer PESEL.
 14. Wszystkim pielgrzymom którzy w ubiegłą niedzielę pielgrzymowali do Piekar Śląskich składamy serdeczne podziękowania za udział i modlitwy zanoszone do Boga przez wstawiennictwo Maryi za naszą Wspólnotę Parafialną. Dziękujemy również księdzu Michałowi za poprowadzenie pieszej pielgrzymki.
 15. Skończył się miesiąc maj bardzo bogaty w wydarzenia religijne w naszym sanktuarium. Składamy serdeczne podziękowanie za liczne i pobożne uczestnictwo zwłaszcza w nabożeństwach majowych oraz w kontynuowanych w tym roku i tak życzliwie przyjmowanych wieczornych Apelach Maryjnych. Dziękujemy też tym którzy przyczynili się do przygotowania i przebiegu wydarzeń religijnych związanych z Uroczystością Świętego Floriana, Uroczystością Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała), Wczesną i Pierwszą Komunią Świętą oraz udzielaniem sakramentu bierzmowania. Raz jeszcze dziękujemy „Fundacji Silesia” za uczczenie Świętego Floriana poprzez realizację dzieła postawienia Jego figury przy jednym z rond naszego miasta. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Pani Elżbiety Ogerman za uświetnienie wydarzeń związanych z celebracją Uroczystości Świętego Floriana – Patrona naszego miasta. Sanktuaryjnej Orkiestrze Dętej i chórowi dziękujemy za udział w Nabożeństwach Majowych i wieczornych Apelach Maryjnych.
 16. W czwartek, 9 czerwca o godz. 17.30 Prezydent Chorzowa zaprasza na spotkanie wszystkich mieszkańców miasta. Spotkanie odbędzie się w Centrum Inicjatyw Społecznych przy ulicy 3 Maja 18. Szczegóły na plakacie.
 17. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.
 18. W minionym tygodniu odeszły do Pana:śp. Danuta Grzyb, śp. Rozalia Mańka, i śp. Wanda Bochenek. Powierzmy je miłosierdziu Bożemu.