Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 5 kwietnia 2015

 1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wspominamy i uobecniamy w liturgii najważniejsze wydarzenie naszej wiary.
 2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne, kończące Triduum Paschalne.
 3. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte i nieszpory zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Kolektą w tym dniu wesprzemy Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 4. We wtorek o godz. 18.00 w ramach oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi zostanie odprawiona Msza Święta za miasto Chorzów, naszą parafię oraz wszystkich czcicieli Po Mszy Świętej odbędzie się procesja z relikwiami Świętego Floriana.
 5. Ze względu na Oktawę Wielkanocy nie będzie w tym tygodniu środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy i sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.
 7. Również w czwartek, 9 kwietnia w parafii Świętej Marii Magdaleny odbędzie się Konwent Wielkanocny kapłanów dekanatu Chorzów. W tym dniu otoczmy tych kapłanów naszą szczególną modlitwą.
 8. Najbliższy piątek przypadający w Oktawie Wielkanocy nie ma charakteru pokutnego.
 9. Za tydzień II Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas Archidiecezji Katowickiej. W tę niedzielę odbędzie się także liczenie wiernych.
 10. Również za tydzień, 12 kwietnia przypada 26 rocznica śmierci Księdza Biskupa Herberta Bednorza – czwartego ordynariusza diecezji katowickiej. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 11. Także w niedzielę, 12 kwietnia o godz. 12.00 w kościele Ducha Świętego w Chorzowie przy ulicy Dąbrow-skiego 104, zostanie odprawiona Msza Święta za Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ofiary katastrofy smoleńskiej w 5 rocznicę ich tragicznej śmierci.
 12. W Oktawie Wielkanocy nie będzie możliwości skorzystania z tak zwanego „Stałego Konfesjonału” w kościele Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie.
 13. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jak najpiękniejszego przygotowania i przeżywania Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy kapłanom, zwłaszcza za posługę w konfesjonale. Dziękujemy służbie kościelnej, panom szafarzom, panom organistom, chórowi działającemu na terenie naszej parafii, ministrantom, pocztom sztandarowym. Dziękujemy orkiestrze, która po raz pierwszy ubogaciła także naszą Wigilię Paschalną. Podziękowania kierujemy pod adresem tych, którzy rozprowadzali Paschaliki Wielkanocne oraz zorganizowali kiermasz książek, czasopism i płyt. Dziękujemy Paniom i młodzieży za przygotowanie paczek i dostarczenie ich naszym chorym. Wyrazy wdzięczności niech przyjmą ci którzy sprzątali i przystroili odświętnie nasz kościół, jego obejście i probostwo oraz zbudowali Ciemnicę i Boży Grób. Szczególne podziękowanie kierujemy do tych którzy po wycince drzew uprzątnęli najbliższe otoczenie kościoła. Dziękujemy wszystkim pracownikom parafii i probostwa za poświęcony czas i bezinteresowny nieraz wysiłek. Wszystkim z serca płynące „Bóg zapłać”!
 14. Polecamy świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość”, „Biuletyn Parafialny” i czasopismo „Spotkania”.
 15. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Janina Fryc, śp. Gertruda Cieślik, śp. Maria Brzinczek i śp. Halina Dudek. Powierzmy je miłosierdziu Bożemu.