Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 6 maja 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
ODPUST PARAFIALNY

6 maja 2018 roku

 

 

 1. W dzisiejszą VI Niedzielę Wielkanocną przeżywamy zewnętrzną Uroczystość Odpustu Parafialnego ku czci Świętego Floriana. Witamy w naszej wspólnocie wszystkich gości i życzymy dobrego przeżycia naszej parafialnej uroczystości. W szczególny sposób witamy dzisiejszego sumistę i kaznodzieję odpustowego księdza Mirosława Friedricha – proboszcza parafii Świętego Jana Chrzciciela w Studzienicach i wicedziekana dekanatu Miedźna. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Odpustowe.

 

 1. W tym tygodniu według stałego porządku odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian.

 

 1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitwy o urodzaje nazywane w Polsce Dniami Krzyżowymi. W tych dniach po Mszach Świętych będziemy się gromadzić przy krzyżach naszej parafii:
  – w poniedziałek, 7 maja – po Mszy Świętej porannej przy krzyżu misyjnym obok naszego kościoła
  – we wtorek, 8 maja – po Mszy Świętej wieczornej przy krzyżu u zbiegu ulic: Świętej Kingi i Wandy
  – w środę, 9 maja – po Mszy Świętej porannej przy krzyżu znajdującym się w ogrodzie parafialnym

 

 1. W poniedziałek o godz. 18.00 odprawimy w naszym kościele Mszę Świętą za katechetki, służbę liturgiczną i chór.

 

 1. We wtorek, 8 maja, przeżywać będziemy w liturgii Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. W tym dniu nie odprawimy nabożeństwa ku czci Świętego Floriana.

 

 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej w salce Domu Katechetycznego odbędzie się kolejne spotkanie „Kręgu Biblijnego”.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna.

 

 1. W piątek, 11 maja przypada kolejna rocznica urodzin Księdza Bernarda Halemby. Wszystkich parafian zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 odprawioną za naszego solenizanta.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 

 1. Za tydzień, 13 maja, w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30 grupa dzieci naszej parafii przystąpi do I Komunii Świętej. Obowiązkowe dla dzieci próby przed tą uroczystością odbędą się 7 i 8 maja o godz. 16.15, zaś spowiedź święta w sobotę,12 maja według następującego porządku:
  – o godz. 9.00 – chłopcy
  – o godz. 10.00 – dziewczyny

 

 1. W niedzielę, 13 maja o godz. 9.00 odprawimy Mszę Świętą za śp. Księdza Prałata Konrada Lubosa – duszpasterza i pierwszego budowniczego naszego kościoła, w związku z przypadającą 10 maja, 19 rocznicą jego śmierci.

 

 1. Również w niedzielę, 13 maja, przypada 88 rocznica śmierci Księdza Biskupa Arkadiusza Lisieckiego – drugiego ordynariusza katowickiego.

 

 1. W tym miesiącu Dzień Fatimski przypada w niedzielę. W tym dniu o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta za czcicieli Matki Bożej Fatimskiej oraz za osoby zalecane.

 

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, które odprawiamy w naszym kościele w niedzielę zasadniczo o godz. 15.15 zaś w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej. Zachęcamy do tego, by przychodzić także na Mszę Świętą a nie tylko na samo nabożeństwo majowe i budować w sobie pobożność eucharystyczną.

 

 1. Przypominamy że, w tym roku kontynuujemy w naszym sanktuarium majowe Apele Maryjne. Gromadzimy się w każdy majowy wieczór o godz. 21.00 na zewnątrz naszego kościoła (a w wypadku niesprzyjającej pogody w krypcie kościoła). Serdecznie zapraszamy do udziału w apelach wszystkich naszych parafian: dorosłych, młodzież i dzieci. Zachęćmy też mieszkańców innych parafii Chorzowa i okolic.

 

 1. Informujemy raz jeszcze, że w środę 16 maja o godz. 18.00 w naszym sanktuarium zostanie odprawiona Msza Święta za uczestników tegorocznej marcowej pielgrzymki do Ziemi Świętej. Po Mszy Świętej na probostwie odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.