Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 6 października 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

6 października 2019 roku

 

 

 1. Przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Przed kościołem odbywa się zbiórka na chorzowskie „Hospicjum”.
 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe które w niedziele odprawiamy o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15. Jedynie w czwartki Różaniec odmawiamy po Mszy Świętej szkolnej. Zachęcamy by po nabożeństwie pozostać także na Mszy Świętej.
 1. W bieżącym tygodniu według tradycyjnego porządku odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać u pań rejonowych lub w Kancelarii Parafialnej.
 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej odprawimy nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.
 1. Także we wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do kościoła na kolejne spotkanie mężczyzn i młodzieńców, którzy chcieliby aktywniej służyć naszej Wspólnocie Parafialnej. Zapraszamy również nowych chętnych panów do włączenia się w tę grupę.
 1. W czwartek o godz. 9.45 będzie w naszym kościele sprawowana dodatkowa Msza Święta za przedszkolaków i ich wychowawców.
 1. Także w czwartek godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele cotygodniowa Msza Święta szkolna.
 1. Również w czwartek wieczorem w naszym kościele zgromadzą się kapłani dekanatu Chorzów na comiesięcznym spotkaniu modlitewno-formacyjnym. Pamiętajmy o nich w naszych osobistych modlitwach.
 1. W tym miesiącu Dzień Fatimski przypada w niedzielę. W tym dniu o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta za czcicieli Matki Bożej Fatimskiej oraz za osoby zalecane.
 1. Za tydzień przed kościołem z racji Dnia Papieskiego zostaną zebrane ofiary pieniężne na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 1. W kancelarii trwają zapisy na pielgrzymkę autokarową do Krakowa-Łagiewnik w ramach Pielgrzymki Apostolatu „Margaretka”. Koszt wyjazdu wynosi 25 złotych. Wyjazd nastąpi w sobotę 12 października o godz. 7.00 sprzed naszego kościoła.
 1. W tym miesiącu Poradnia Życia Rodzinnego będzie nieczynna. Osoby które potrzebują porady mogą się indywidualnie, telefonicznie umówić na spotkanie z panią Karoliną, prowadzącą nasza poradnię. Numer znaj-duje się na miniplakacie wywieszonym w gablotce.
 1. Informujemy, że w tygodniu od 14 do 18 października 2019 roku, nasza Kancelaria Parafialna będzie czynna każdego dnia tylko rano bezpośrednio po Mszy Świętej. Prosimy więc, aby pilne sprawy załatwić już w tym tygodniu.
 1. Przypominamy że od ubiegłego roku zmieniła się forma organizowania nauk przedmałżeńskich w naszej parafii. Ze względów organizacyjnych zainteresowani na wyznaczony termin powinni się zgłosić telefonicznie przynajmniej tydzień przed rozpoczęciem tych nauk. Najbliższym terminem rozpoczęcia nauk będzie piątek, 18 października 2019 roku. Numer telefonu zgłoszeniowego to: 886 795 390.
 1. Rodziny które chciałyby któremuś dziecku przygotowującemu się do przyjęcia I Komunii Świętej podarować nieodpłatnie ujednolicony strój komunijny obowiązujący w naszej parafii od kilku lat mogą to uczynić przynosząc ten strój do Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.
 1. Bardzo prosimy aby w porządku nabożeństw wywieszonym w gablotce, wydrukowanym w biuletynie i umieszczonym na stronie internetowej parafii sprawdzać czy prawidłowo sformułowane są intencje danych Mszy Świętych oraz zgłaszać zauważone ewentualne nieprawidłowości. Niekiedy zdarzają się w tym porządku pomyłki za które zainteresowanych przepraszamy.
 1. Wszystkim parafianom, którzy brali udział w corocznej Pielgrzymce Chorzowian do Piekar Śląskich składamy serdeczne podziękowania.
 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”. Jest także do nabycia kalendarz na rok 2020 z reprodukcjami kościołów Metropolii Górnośląskiej.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Józef Malcherczyk, śp. Regina Panek, śp. Jerzy Jaworski, śp. Gabriela Grolik i śp. Maria Pietrzak. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.