Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 7 lipca 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

7 lipca 2019 roku

 

 

 1. Przeżywamy dziś w liturgii XIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

 1. Witamy w naszej parafii Ojca Jana Glinkę – Misjonarza Werbistę przebywającego od lat na Białorusi. Wygłosi on do nas Słowo Boże oraz opowie o swej pracy misyjnej. Po Mszach Świętych będzie można wspomóc jego posługę ofiarą materialną złożoną przed kościołem.

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Jezusa Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 1. W środę, 10 lipca, przypada kolejna rocznica urodzin naszego wikariusza księdza Marka Lampy. W związku z okresem urlopowym Msza Święta za solenizanta będzie sprawowana dopiero w niedzielę, 1 września.

 1. W sobotę, 13 lipca przeżyjemy kolejny Dzień Fatimski według tradycyjnego porządku. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową, a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z błogosła-wieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia.

 1. W następną niedzielę, 14 lipca, będziemy gościć w naszej wspólnocie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wygłoszą oni do nas Słowo Boże a po Mszach Świętych będą przed kościołem rozprowadzać swe Kalendarze Misyjne.

 1. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na letni wyjazd do Limanowej w ramach akcji „Wakacje z Trąbami”. Zachęcamy dzieci powyżej 10 roku życia i młodzież do z tego wyjazdu, byśmy mogli wykorzystać do końca przyznany nam limit miejsc. Osoby które pragną pojechać proszone są o zgłoszenie się do księdza proboszcza i pobranie odpowiednich formularzy.

 1. W dalszym ciągu pilnie poszukujemy osoby do pomocy w tych pracach porządkowo-gospadarczych na terenie naszej parafii. Bardzo prosimy chętnych mężczyzn o jak najszybsze zgłoszenie się do księdza proboszcza.

 1. Jeszcze raz zachęcamy do udziału w pielgrzymkach odbywających się w sierpniu tego roku (pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich, Chorzowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę oraz Młodzieżowa Piesza Pielgrzymka na Górą Świętej Anny)

 1. W okresie wakacyjnym zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa także w tygodniu w porannych lub wieczornych Mszach Świętych sprawowanych w naszym kościele. Przypominamy że, w lipcu i sierpniu Msze Święte wieczorne w czwartki odprawiamy także o godz. 18.00.

 1. Jeżeli ktoś z parafian chciałby podarować zbywające mu kwiaty ze swego ogródka, można je przynosić do piątku każdego tygodnia do zakrystii. Kwiaty te zostaną wykorzystane do przyozdobienia na niedzielę wnętrza naszego kościoła.

 1. Prosimy aby możliwe do zaplanowania sprawy w Kancelarii Parafialnej (np. rezerwacja intencji mszalnych, otrzymanie zaświadczeń, przekazów, pozwoleń) załatwiać w porach jej otwarcia. Przypominamy, że nasza Kancelaria Parafialna czynna jest w następujących godzinach:
  – poniedziałek, środa, piątek; od godz. 8.30 do godz. 10.00
  – we wtorek i czwartek: od godz. 16.00 do godz. 17.30
  Poza tymi godzinami prosimy załatwiać jedynie sprawy naglące (związane z pilną posługą chorym czy z ustaleniem daty pogrzebu). Spisanie protokołu przedmałżeńskiego należy poprzedzić umówieniem się na dogodną porę dla narzeczonych i kapłana.

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Dziś także do nabycia „Biuletyn Parafialny”, w którym wydrukowane są intencje mszalne na pozostałą cześć wakacji. Informujemy że do niedzieli, 1 września „Biuletyn Parafialny” nie będzie się ukazywał. Do tego czasu aktualne ogłoszenia duszpasterskie i porządek Mszy Świętych będą dostępne jedynie w gablotkach i na stronie internetowej parafii.

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Janusz Kołodziejczyk, śp. Emila Hajda, śp. Adam Hawryluk, śp. Danuta Boja i śp. Aleksandra Kaczmarek. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.