Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 7 września 2014

 1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 2. W naszym kościele zostały wystawione relikwie Błogosławionej Bronisławy. Po Mszy Świętej będzie moż-liwość oddania im szczególnej czci poprzez ucałowanie.
 3. Zapraszamy na Nieszpory Niedzielne o godz. 15.15.
 4. W bieżącym tygodniu według tradycyjnego porządku odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać u pań rejonowych lub w kancelarii parafialnej.
 5. Od jutra w kancelarii parafialnej będzie można dokonywać rezerwacji intencji mszalnych na rok 2015. W pierwszym tygodniu (od poniedziałku, 8 września do piątku, 12 września) będziemy przyjmować tylko intencje terminowe (śluby, jubileusze małżeńskie, rocznice urodzin, pierwsze rocznice śmierci…). Od poniedziałku 15 września będzie można zamawiać pozostałe intencje.
 6. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, zaś w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. Dzieci, które pragną przystąpić do Wczesnej Komunii Świętej zapraszamy wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie katechetyczne we wtorek o godz. 17.00 do salki Domu Katechetycznego.
 8. W czwartek o godz. 17.00 sprawowana będzie cotygodniowa Msza Święta szkolna. W czasie tej Mszy Świętej uczniom klas pierwszych pobłogosławimy tornistry i przybory szkolne. Prosimy je przynieść do kościoła. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas. Po Mszy Świętej w salce Domu Parafialnego odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie scholi.
 9. W piątek, 12 września przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Piekarskiej, głównej patronki naszej archidiecezji. Zachęcamy do udziału we Mszy Świętej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 10. Także w piątek o godz. 18.30 do Domu Parafialnego zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie Oazę naszej parafii, zaś w sobotę o godz. 10.00 grupę Dzieci Maryi.
 11. W sobotę, 13 września przeżywać będziemy kolejny Dzień Fatimski według tradycyjnego porządku. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia. W tym dniu nie będzie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 12. W przyszłą niedzielę, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Kolekta w tym dniu będzie comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii.
 13. W kancelarii parafialnej trwają  zapisy na pielgrzymkę członków Żywego Różańca do Sanktuarium Maryjnego w Rychwałdzie oraz do Żywca. Koszt wyjazdu wynosi 35 złotych.
 14. Po wakacyjnej przerwie w ramach tak zwanego „chorzowskiego stałego konfesjonału” okazja do spowiedzi świętej istnieje znów od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 12.00 i 15.30 – 18.00. ”Stały konfesjonał” znajduje się w chorzowskim kościele Świętej Jadwigi Śląskiej, przy ulicy Wolności.
 15. W tym roku szkolnym przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii będzie odbywać się w innej niż dotychczasowa formie. Dlatego prosimy osoby uczęszczające do III klasy gimnazjum i starsze które jeszcze nie przyjęły tego sakramentu by wypełniły specjalny formularz zgłoszeniowy, który można otrzymać i oddać w kancelarii parafialnej
 16. W ramach troski o mienie parafialne w czasie wakacji odnowiliśmy salki w Domu Katechetycznym wykonując remont i malowanie. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy bezinteresownie wykonali ten remont i pomogli w uporządkowaniu salek po jego zakończeniu. Chętnych parafian zapraszamy do obej-rzenia odnowionych pomieszczeń a wszystkie grupy które z tych pomieszczeń korzystają prosimy o uszano-wanie włożonego przez wykonawców trudu.
 17. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny oraz „Biuletyn Parafialny”.
 18. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jolanta Rybarczyk, śp. Janina Hamera i śp. Rafał Hulisz. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.