Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 8:30 - 10:00
Wtorek: 8:30 - 10:00
Środa: 8:30 - 10:00
Czwartek: 8:30 - 10:00
Piątek: 8:30 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 8 maja 2022 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE


IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
ODPUST PARAFIALNY

 

8 maja 2022 roku

 

 

 

 

 1. W dzisiejszą IV Niedzielę Wielkanocną przeżywamy zewnętrzną Uroczystość Odpustu Parafialnego ku czci Świętego Floriana. Witamy w naszej wspólnocie wszystkich gości i życzymy dobrego przeżycia naszej parafialnej uroczystości. W szczególny sposób witamy dzisiejszego sumistę i kaznodzieję odpustowego Księdza Prałata Stanisława Nogę – byłego proboszcza parafii Matki Bożej Piekarskiej w Katowicach na Górnym Tysiącleciu O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Odpustowe.
 2. Dziś przypada także Niedziela Dobrego Pasterza. Diakoni naszego Seminarium Duchownego rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu, które przyjmą w najbliższą sobotę, 14 maja o godz. 10.00 w katowickiej katedrze.
 3. W tym tygodniu odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian.
 4. W najbliższych dniach odbędą się spotkania formacyjne kandydatów do sakramentu bierzmowania:
  – w poniedziałek, 9 maja o godz. 18.45 – chłopcy
  – we wtorek, 10 maja o godz. 18.45 – dziewczyny
  Kandydaci niech uczestniczą w poprzedzających te spotkania Mszach Świętych i nabożeństwach majowych oraz przystąpią do sakramentu pokuty i pojednania.
 5. W poniedziałek, 9 maja będziemy świętować w liturgii Uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
 6. We wtorek po Mszy Świętej porannej odprawimy nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.
 7. Także we wtorek, 10 maja, miną 23 lata od śmierci śp. Księdza Prałata Konrada Lubosa – pierwszego proboszcza i budowniczego naszego kościoła. Mszę Świętą za śp. Księdza Konrada, odprawimy w niedzielę, 15 maja, o godz. 9.00.
 8. Również we wtorek, przypadnie 25 rocznica święceń prezbiteratu naszego wikariusz księdza Michała Lepicha oraz pochodzącego z naszej parafii księdza Tomasza Żołny. Otoczmy ich w tym dniu naszymi modlitwami.
 9. W środę, 11 maja kolejną rocznicę swych urodzin będzie przeżywał Ksiądz Bernard Halemba. Nasz solenizant będzie w tym dniu poza parafią ale pragniemy o nim pamiętać w naszych modlitwach.
 10. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna.
 11. W piątek, przeżywać będziemy Dzień Fatimski. O godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza Święta ku czci Matki Bożej Fatimskiej oraz odmówiona stosowna modlitwa. Po Mszy Świętej zostaną pobłogosławione lekarstwa i dewocjonalia.
 12. Również w piątek, 13 maja, przypadnie 92 rocznica śmierci Księdza Biskupa Arkadiusza Lisieckiego – drugiego ordynariusza katowickiego.
 13. W najbliższą sobotę i niedzielę, w naszym sanktuarium grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. Dokona się to w grupach, podczas Mszy Świętych sprawowanych o tradycyjnych godzinach oraz podczas dodatkowych Mszy Świętych. W czasie tych uroczystości w kościele będą mogły przebywać zasadniczo jedynie dzieci, osoby im najbliższe oraz zaproszeni goście. W związku z tym w niedzielę, 15 maja, w krypcie naszego kościoła, o godz. 10.30 i 12.00 zostaną odprawione Msze Święte, w których będą mogli uczestniczyć inni wierni.
 14. Trwają Nabożeństwa Majowe. Są one odprawiane w niedziele o godz. 15.15 zaś w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej.
 15. Kontynuujemy też Majowe Apele Maryjne. W rozpoczynającym się tygodniu zapraszamy na Apel w poniedziałek, 9 maja, we wtorek, 10 maja, w czwartek, 12 maja i w piątek, 13 maja.
 16. Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc wyznaczył na niedziele, 12 czerwca 2022 roku wybory członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej na kolejną pięcioletnią kadencję. Miesiąc przed wyborami rozpocznie się proces zgłaszania kandydatów. Imiona i nazwiska kandydatów należy przekazać w formie pisemnej księdzu proboszczowi. Lista kandydatów zostanie zamknięta tydzień przed wyborami. Regulamin i szczegóły wyborów umieszczone są w przedsionku naszego kościoła.
 17. Pod chórem można nabyć „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Biuletyn Parafialny”.
 18. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Katarzyna Zuber, śp. Czesław Korecki, śp. Bożena Lumer i śp. Jadwiga Kasprzyk. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.