Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 9 lipca 2017 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

9 lipca 2017 roku

 

 

 

 1. Dziś przeżywamy w liturgii XIV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Witamy w naszej parafii Ojca Jana Glinkę – Misjonarza Werbistę przebywającego od lat na Białorusi. Wygłosi on do nas Słowo Boże oraz opowie o swej pracy misyjnej. Po Mszach Świętych będzie można wspomóc jego posługę ofiarą materialną złożoną przed kościołem.

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w sobotę o godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W czwartek, 13 lipca przeżywać będziemy kolejny Dzień Fatimski według tradycyjnego porządku. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową, a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia.

 

 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów malowania kościoła i renowacji witraży)

 

 1. Siostry Karmelitanki Bose w dniach od 7 do 15 lipca 2017 roku o godz. 18.00 serdecznie zapraszają do swojej kaplicy na Nowennę przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej). Nowennę w tym roku poprowadzi Ojciec Łukasz Piskulak – Karmelita Bosy z Wadowic. Dnia 16 lipca 2017 roku (w dniu uroczystości) w kaplicy zostaną odprawione Msze Święte: o godz. 6.30 i o godz. 18.00. Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Damian Zimoń. Kaplica Sióstr Karmelitanek mieści się w Katowicach przy ulicy Kilińskiego 15 a (obok kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła). Pamiętajmy, że w katowickim Karmelu przebywa nasza parafianka Siostra Barbara (Mariola) Wodarz, którą wspierajmy naszymi modlitwami.

 

 1. Jeszcze raz zachęcamy do udziału w pielgrzymkach odbywających się w sierpniu tego roku (pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich, Chorzowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę oraz Młodzieżowa Piesza Pielgrzymka na Górą Świętej Anny)

 

 1. Informujemy raz jeszcze, że od 17 do 24 marca 2018 roku chcemy zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Koszt pielgrzymki wynosi 4500 złotych (z pełnym wyżywieniem i wszelkimi opłatami). Program pielgrzymki wywieszony jest w gablotce. Zainteresowanych prosimy o wpisywanie się na wstępną listę w Kancelarii Parafialnej.

 

 1. W okresie wakacyjnym zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa także w tygodniu w porannych lub wieczornych Mszach Świętych sprawowanych w naszym kościele. Przypominamy że, w lipcu i sierpniu Msze Święte wieczorne w czwartki odprawiamy także o godz. 18.00.

 

 1. Jeżeli ktoś z parafian chciałby podarować zbywające mu kwiaty ze swego ogródka, można je przynosić do piątku każdego tygodnia do zakrystii. Kwiaty te zostaną potem wykorzystane do przyozdobienia na niedzielę wnętrza naszego kościoła.

 

 1. Prosimy aby możliwe do zaplanowania sprawy w Kancelarii Parafialnej (np. rezerwacja intencji mszalnych, otrzymanie zaświadczeń, przekazów, pozwoleń) załatwiać w porach jej otwarcia. Przypominamy, że nasza Kancelaria Parafialna czynna jest w następujących godzinach:
  – poniedziałek, środa, piątek; od godz. 8.30 do godz. 10.00
  – we wtorek i czwartek: od godz. 16.00 do godz. 17.30
  Poza tymi godzinami prosimy załatwiać jedynie sprawy naglące (związane z pilną posługą chorym czy z ustaleniem daty pogrzebu). Spisanie protokołu przedmałżeńskiego należy poprzedzić umówieniem się na dogodną porę dla narzeczonych i kapłana.

 

 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Dziś także do nabycia „Biuletyn Parafialny”, w którym wydrukowane są intencje mszalne na pozostałą cześć wakacji. Informujemy że do niedzieli, 3 września „Biuletyn Parafialny” nie będzie się ukazywał. Do tego czasu aktualne ogłoszenia duszpasterskie i porządek Mszy Świętych będą dostępne jedynie w gablotkach i na stronie internetowej parafii.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Franciszek Gońda, śp. Zofia Mikołajczyk, śp. Lutomiła Herde, śp. Gerard Sroka, śp. Teresa Bogiel, śp. Brygida Kocyba, śp. Antonina Turkiewicz i śp. Jan Fey. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.