Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 16 października 2016 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ JADWIGI ŚLĄSKIEJ

16 października 2016 roku

 

 

1. Przeżywamy Uroczystość Świętej Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska. Jest to także 38 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową naszego rodaka kardynała Karola Wojtyły. Przed kościołem zostaną zebrane ofiary pieniężne na Fundację “Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona także jako Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający w Kościele Tydzień Misyjny. W modlitwach pamiętajmy o dziełach misyjnych i o misjonarzach.

3. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe które w niedziele odprawiamy o godz. 15.15, natomiast w dni powszednie o godz. 17.15. Jedynie w czwartki Różaniec odmawiamy po Mszy Świętej szkolnej. Zachęcamy by po nabożeństwie pozostać także na Mszy Świętej.

4. We wtorek po Mszy Świętej porannej będzie nabożeństwo ku czci Świętego Floriana.

5. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona cotygodniowa Msza Święta szkolna. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi dla uczniów wszystkich klas.

6. Także w czwartek wieczorem w naszym kościele zgromadzą się kapłani dekanatu Chorzów na comiesięcznym spotkaniu modlitewno-formacyjnym. Pamiętajmy o nich w naszych osobistych modlitwach.

7. W sobotę, we wspomnienie Świętego Jana Pawła II papieża przypada 68 rocznica śmierci Sługi Bożego Księdza Kardynała Augusta Hlonda – pierwszego biskupa katowickiego a później Prymasa Polski. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

8. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy już zalecania za zmarłych z okazji zbliżającego się Dnia Zadusznego. Zalecania można wypisywać na zwykłych kartkach. Można też u ministrantów pobrać formularz zalecek. Dołączamy go również do dzisiejszego Biuletynu Parafialnego.

9. Jeszcze raz zachęcamy wszystkie rodziny naszej parafii do wzięcia udziału w diecezjalnym konkursie „Kronika rodzinnej niedzieli” pod patronatem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca. Nagrodą główną jest rodzinny wyjazd do Ziemi Świętej. Zadanie konkursowe polega na stworzeniu kroniki będącej dokumentacją przeżytej wspólnie niedzieli. Można to zrobić przy pomocy kroniki wzbogaconej zdjęciami, rysunkami i opisem, kręcąc krótki filmik (do 10 minut) czy tworząc prezentację multimedialną (do 30 slajdów). W każdej pracy konkursowej powinna znaleźć się także autoprezentacja rodziny. Wszystkie informacje o konkursie można znaleźć na stronie www.kronika.archidiecezja.katowice.pl

10. Parafia Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie zaprasza chętnych do skorzystania kursu nauki języka włoskiego. Pierwsze zajęcia odbędą się w najbliższy poniedziałek, 17 października o godz. 17.00 w salkach obok probostwa tej parafii przy ulicy Wolności 51.

11. Wszystkim parafianom którzy w ubiegłą środę pielgrzymowali do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach składamy serdeczne podziękowania za udział i modlitwy zanoszone do Boga za naszą Wspólnotę Parafialną. Dziękujemy też Księdzu – Seniorowi Bernardowi za poprowadzenie tej pielgrzymki.

12. Polecamy „Gość Niedzielny”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

13. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Maria Kalfas, śp. Małgorzata Deda, śp. Ryszard Kryca, śp. Regina Miąsko i śp. Robert Wal. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.