Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 1 grudnia 2013

 1. Rozpoczynamy Adwent czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Pierwsza część Adwentu ma nas przygotować na ostateczne przyjście Chrystusa w chwale druga zaś część na świętowanie pamiątki pierwszego przyjścia w noc betlejemską.
 2. Dzisiaj także Niedziela Trzeźwości, dlatego w czasie każdej Mszy Świętej modlimy się o trzeźwość w Ojczyźnie, rodzinach, szkołach i środowiskach pracy a o godz. 15.15 zapraszamy na adwentowe nabożeństwo przebłagalne za grzechy pijaństwa.
 3. Od poniedziałku rozpoczynamy Roraty, na które zapraszamy wszystkich parafian. Mszę Świętą roratnią będziemy sprawować w naszym kościele od poniedziałku do piątku rano o godz. 6.30.
 4. We wtorek wieczorem zapraszamy do oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi – Patronowi miasta i parafii. Od godz. 17.15 będzie okazja do osobistej adoracji Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie zaś o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta a po niej nabożeństwo i procesja z relikwiami Świętego Floriana dookoła naszego kościoła. Na procesję prosimy przynieść świece.
 5. W najbliższą środę przypada wspomnienie Świętej Barbary. Zapraszamy na Mszę Świętą ogodz. 8.00 ofiarowaną za wszystkich żyjących i zmarłych górników. W związku ze wspomnieniem Świętej Barbary nie będzie w tym dniu wieczornej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W bieżącym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca.
 7. W czwartek o godz. 18.15 zapraszamy młodzież mieszkającą na terenie naszej parafii na comiesięczną Mszę Świętą. Od godz. 17.45 okazja do spowiedzi dla tej młodzieży.
 8. W piątek, 6 grudnia w liturgii przypada wspomnienie dowolne Świętego Mikołaja – biskupa Miry, któremu chrześcijańska tradycja przypisuje wielorakie bezinteresowne dobro świadczone bliźnim. Wykorzystajmy ten dzień jako szansę przekazania dzieciom i młodzieży pięknego zwyczaju dyskretnego czynienia dobra innym oraz przeciwstawiania się komercjalizacji osoby Świętego Mikołaja.
 9. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 zapraszamy do naszego kościoła na Mszę Świętą szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca. Po tej Mszy Świętej będzie konferencja i spotkanie zelatorów.
 10. Także w sobotę, 7 grudnia o godz. 14.00  zostanie odprawiona w naszym kościele dodatkowa Msza Świętą za Wspólnotę Dzieci Maryi i ich rodziny z racji zbliżającego się patronalnego święta tej wspólnoty.
 11. Za tydzień, 8 grudnia, przypada II Niedziela Adwentu, która na mocy dyspensy udzielonej Konferencji Episkopatu Polski przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów będzie na terenie Polski przeżywana dla dobra duchowego wiernych jako Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 12. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 9 do 14 grudnia), aby umożliwić im spowiedź i komunię świętą w okresie przedświątecznym. Prosimy ich zgłosić w kancelarii lub u pań rejonowych. W związku z trwającą Kolędą nie będzie odwiedzin chorych i starszych parafian w styczniu 2014 roku.
 13. W tym tygodniu w ramach Kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców ulic: Beskidzkiej, Lipińskiej, Go-łębiej, Sztygarskiej i Bocznej. Z tyłu kościoła został wystawiony specjalny pojemnik z wodą święconą, którą można zabrać i przygotować na Kolędę.
 14. W kancelarii parafialnej oraz w przedsionku kościoła można nabywać opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz lampiony roratnie. Młodzież i dzieci rozprowadzają też za dobrowolną ofiarą tzw. „sianko betlejemskie” oraz ozdoby i kartki świąteczne. Na specjalnym stoisku istnieje też możliwość zakupu książek o tematyce religijnej.
 15. W dniach 6 i 7 grudnia 2013 roku, w sklepie „Biedronka” przy ulicy Beskidzkiej odbędzie się IV Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem „Tak Pomagam”, przeprowadzona przez chorzowski Ośrodek „Święty Florian” w łączności z Caritas Polska. Żywność zostanie przeznaczona dla najbardziej potrzebujących.
 16. Polecamy „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz nowy numer „Biuletynu Parafialnego”.
 17. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Urszula Kukowka, śp. Halina Grądys i śp. Stefania Bloch.Powierzmy je miłosierdziu Bożemu.