Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 1 grudnia 2019 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

I NIEDZIELA ADWENTU

1 grudnia 2019 roku

 

 

 1. Rozpoczynamy Adwent czas pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Pierwsza część Adwentu ma nas przygotować na ostateczne przyjście Chrystusa w chwale druga zaś część na świętowanie pamiątki pierwszego przyjścia w noc betlejemską.

 

 1. Dzisiaj także Niedziela Trzeźwości, dlatego w czasie każdej Mszy Świętej modlimy się o trzeźwość w Ojczyźnie, rodzinach, szkołach i środowiskach pracy.

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy do naszego kościoła na Nieszpory Niedzielne z modlitwą o trzeźwość.

 

 1. Od poniedziałku rozpoczynamy Roraty, na które zapraszamy wszystkich parafian. Mszę Świętą roratnią będziemy sprawować w naszym kościele od poniedziałku do piątku rano o godz. 6.30.

 

 1. W poniedziałek, 2 grudnia, od godz. 17.00 do godz. 18.00 w pomieszczeniu naszej Kancelarii Parafialnej będzie czynna Poradnia Życia Rodzinnego.

 

 1. We wtorek o godz. 8.00 w ramach oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi zostanie odprawiona Msza Święta za miasto Chorzów, naszą parafię oraz wszystkich czcicieli.

 

 1. We środę przypada wspomnienie Świętej Barbary. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00 ofiarowaną za wszystkich górników. W tym dniu nie będzie wieczornej nowenny.

 

 1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca.

 

 1. W czwartek na Mszę Świętą o godz. 17.00 zapraszamy także młodzież naszej parafii. Od tego roku szkolnego, w ramach przygotowania do przyjęcia bierzmowania, w tej Mszy Świętej uczestniczą uczniowie klas VI i VII szkół podstawowych oraz kandydaci do bierzmowania w tym roku. Po Mszy Świętej odbędzie się comiesięczne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

 

 1. W piątek, 6 grudnia w liturgii przypada wspomnienie dowolne Świętego Mikołaja – biskupa Miry, któremu chrześcijańska tradycja przypisuje wielorakie bezinteresowne dobro świadczone bliźnim. Wykorzystajmy ten dzień jako szansę przekazania dzieciom i młodzieży pięknego zwyczaju dyskretnego czynienia dobra innym oraz przeciwstawiania się komercjalizacji osoby Świętego Mikołaja.

 

 1. W przeddzień Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w sobotę, 7 grudnia o godz. 9.00 będzie sprawowana dodatkowa Msza Święta za Dzieci Maryi i ich rodziny. Od godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W niedzielę, 8 grudnia, pomimo II Niedzieli Adwentu, na mocy specjalnej dyspensy udzielonej Kościołowi w Polsce przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. W następną niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w tygodniu od 16 do 21 grudnia, aby umożliwić im spowiedź i Komunię Świętą w okresie przedświątecznym. W związku z trwającą Kolędą nie będzie odwiedzin w styczniu 2020 roku.

 

 1. W tym tygodniu w ramach Kolędy pragniemy udać się do mieszkańców ulic: Gwareckiej i Lipińskiej.

 

 1. W Kancelarii Parafialnej oraz w przedsionku kościoła można już nabywać opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

 1. Działający przy Katolickiej Fundacji „Młodzi dla Młodych” w Katowicach „Teatr Franciszka” zaprasza w sobotę, 14 grudnia 2019 roku o godz. 18.00 do Chorzowskiego Centrum Kultury (ulica Sienkiewicza 3) na musical biblijny „Dawid”. Bilety do nabycia na stronie www.chck.pl oraz w kasie Chorzowskiego Centrum Kultury.

 

 1. W ostatnim czasie w naszej parafii utworzyła się specjalna grupa mężczyzn, która od dziś włączy się aktywniej w życie naszej Wspólnoty Parafialnej podejmując posługę ramach liturgii oraz w innych sprawach parafialnych. Zachęcamy kolejnych mężczyzn do dołączenia do tej grupy.

 

 1. W dniach 6 i 7 grudnia 2018 roku (piątek i sobota) w sklepie „Biedronka” przy ulicy Beskidzkiej odbędzie się kolejna Ogólnopolska Zbiórka Żywności pod hasłem „Tak. Pomagam”, przeprowadzona przez chorzowski Ośrodek „Święty Florian” w łączności z Caritas Polska.

 

 1. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Józef Boroń, śp. Stanisław Janiszewski, śp. Anna Przybyła i śp. Stanisław Kaczor. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.