Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 1 kwietnia 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA WIELKANOCNA
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1 kwietnia 2018 roku

 

 

 

 1. Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wspominamy i uobecniamy w liturgii najważniejsze wydarzenie naszej wiary.

 

 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne, kończące Triduum Paschalne.

 

 1. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte i nieszpory zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Kolektą w tym dniu wesprzemy Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

 1. We wtorek o godz. 8.00 w ramach oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi będziemy sprawować Mszę Świętą za miasto Chorzów, naszą parafię oraz wszystkich czcicieli. Po Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo ku czci Świętego Floriana a po którym nastąpi procesja z Jego relikwiami.

 

 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej w salce Domu Katechetycznego odbędzie się kolejne spotkanie „Kręgu Biblijnego”.

 

 1. Ze względu na Oktawę Wielkanocy nie będzie w tym tygodniu środowej Nowenny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta szkolna.

 

 1. Również w czwartek w naszej parafii odbędzie się Konwent Wielkanocny kapłanów dekanatu Chorzów. W ramach konwentu o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta na którą zapraszamy wszystkich parafian.

 

 1. Najbliższy piątek przypadający w Oktawie Wielkanocy nie ma charakteru pokutnego.

 

 1. Za tydzień II Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia. Kolekta będzie przeznaczona na Caritas Archidiecezji Katowickiej, zaś przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna w ramach akcji „Śląskie – Dzieciom Aleppo”.

 

 1. W Oktawie Wielkanocy nie będzie możliwości skorzystania z tak zwanego „Stałego Konfesjonału” w kościele Świętej Jadwigi Śląskiej w Chorzowie.

 

 1. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 9 do 14 kwietnia). Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.

 

 1. Raz jeszcze zachęcamy parafian do przekazywania 1% swego podatku za rok 2017 na jakiś szczytny, służący dobru człowieka cel. O pomoc w tej formie prosi nas Fundacja Caritas Katowice (KRS 0000291119) oraz chorzowskie „Hospicjum” (KRS 0000015960). Przypominamy równocześnie emerytom i rencistom o możliwości składania prostego i krótkiego formularza PIT-OP, który pozwala w łatwy sposób przekazać 1% swojego podatku dla organizacji OPP bez konieczności złożenia zeznania podatkowego.

 

 1. Serdecznie dziękujemy naszemu wikariuszowi, księdzu Michałowi Łatuszyńskiemu za wygłoszone w tym roku kazania pasyjne. Dziękujemy też księżom wikariuszom za zorganizowanie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych dla uczniów szkół podstawowych znajdujących się na terenie naszej parafii.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jak najpiękniejszego przygotowania i przeżywania Triduum Paschalnego i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy kapłanom, zwłaszcza za posługę w konfesjonale. Dziękujemy służbie kościelnej, panom szafarzom, panom organistom, panom niosącym baldachim, chórowi działającemu na terenie naszej parafii, ministrantom, pocztom sztandarowym. Dziękujemy orkiestrze, która po raz kolejny ubogaciła Wigilię Paschalną i Mszę Świętą Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Podziękowania kierujemy pod adresem tych, którzy rozprowadzali Paschaliki Wielkanocne. Dziękuje-my Panom, Paniom i młodzieży za przygotowanie paczek i dostarczenie ich naszym chorym. Wyrazy wdzięczności niech przyjmą ci którzy sprzątali i przystroili odświętnie nasz kościół, jego obejście i probostwo oraz zbudowali Ciemnicę i Boży Grób. Dziękujemy wszystkim pracownikom parafii i probostwa za poświęcony czas i bezinteresowny nieraz wysiłek. Wszystkim z serca płynące „Bóg zapłać”!

 

 1. Polecamy świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”, „Mały Gość” i „Biuletyn Parafialny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszły do Pana: śp. Dorota Kozioł i śp. Krystyna Gomółka. Powierzmy je miłosierdziu Bożemu.