Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 1 września 2013

 1. 1. Przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
 2. Ksiądz Arcybiskup zamianował do naszej parafii nowego wikariusza. Został ksiądz Michał Wilk dotychczasowy wikariusz w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach – Piotrowicach. Serdecznie go witamy w naszej parafii, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Świętego Floriana na czas kapłańskiej posługi.
 3. O godz. 15.15. zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 4. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8.00. Po niej uczniowie udadzą się do swoich szkół na uroczystość inauguracyjną. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych niech uczestniczą we Mszach Świętych rozpoczynających rok szkolny w kościołach wyznaczonych przez katechetów. W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego chcemy zorganizować zbiórkę zeszytów, książek i przyborów szkolnych, które przekażemy potem potrzebującym dzieciom i młodzieży. Rzeczy te można składać w kancelarii parafialnej.
 5. Również w poniedziałek o godz. 10.00 w kaplicy Domu Pomocy Społecznej, gdzie znajdują się relikwie Błogosławionej Bronisławy, zostanie odprawiona Msza Święta odpustowa z racji minionego wspomnienia tej błogosławionej. W przyszłą niedzielę uczcimy Jej relikwie w naszym kościele.
 6. We wtorek (jak w każdy I wtorek miesiąca) zapraszamy do oddania szczególnej czci Świętemu Florianowi – Patronowi miasta i parafii. Od godz. 17.15 będzie okazja do osobistej adoracji Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta a po niej nabożeństwo ku czci Świętego Floria-na i procesja z Jego relikwiami.
 7. W środę po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.
 8. W środę, 4 września o godz. 19.00 w salce Domu Parafialnego odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 9. Po przerwie wakacyjnej wracamy do czwartkowych Mszy Świętych o godz. 17.00. Są to msze szkolne. Prosimy rodziców, by dopilnowali udziału w nich swoich dzieci.
 10. W bieżącym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii Świę-tej. Spowiedź dzieci po Wczesnej Komunii oraz ich rodziców odbędzie się w piątek od godz. 17.30.
 11. W najbliższy czwartek po Mszy Świętej wieczornej w naszym kościele odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy przyjmą ten sakrament jesienią tego roku.
 12. W piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym odbędą się kolejne nauki przedślubne dla narzeczonych, którzy w najbliższych miesiącach zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
 13. W najbliższą sobotę przeżywać będziemy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Duchowieństwa, związany z pielgrzymka kapłanów do katowickiej archikatedry.
 14. Chorych i starszych wiekiem parafian odwiedzimy z posługą sakramentalną w następnym tygodniu (od 9 do 14 września). Prosimy ich zgłaszać w kancelarii lub u pań rejonowych.
 15. Od najbliższego poniedziałku w ramach tzw. „stałego konfesjonału” okazja do spowiedzi świętej będzie znów od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 12.00 i 15.30 – 18.00. ”Stały konfesjonał” znajduje się w położonym najbardziej centralnie chorzowskim kościele Świętej Jadwigi Śląskiej, przy ulicy Wolności.
 16. W dniach 14 i 15 września (sobota – niedziela) odbędzie się pielgrzymka autokarowa z Chorzowa na Górę Świętej Anny związana z udziałem w Uroczystościach Odpustowych ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapisy na wyjazd przyjmowane są w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką odbędzie się we wtorek, 10 września 2013 roku o godz. 18.30 w naszym kościele. Zachęcamy do pielgrzymowania zwłaszcza parafian w sile wieku oraz naszą młodzież.
 17. Składamy serdeczne podziękowania ojcu Arkadiuszowi Sędzielowskiemu ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów za wakacyjną pomoc duszpasterską w naszej parafii, księdzu Andrzejowi Ledwinowi za zorganizowanie pielgrzymki autokarowej do Włoch, księdzu Pawłowi Zielińskiemu za pomoc w jej przeżywaniu. Dziękuje-my też wszystkim parafianom, którzy przesłali nam pozdrowienia z miejsc swego wakacyjnego odpoczynku.
 18. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” oraz „Biuletyn Parafialny”
 19. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Róża Babisz i śp. Henryk Krzysik Polecajmy ich w modlitwach miłosierdziu Bożemu.