Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 10 lipca 2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

10 lipca 2016 roku

 

 1. Dziś przeżywamy w liturgii XV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Witamy w naszej parafii Ojca Jana Glinkę – Misjonarza Werbistę przebywającego od lat na Białorusi. Wygłosi on do nas Słowo Boże oraz opowie o swej pracy misyjnej. Po Mszach Świętych będzie można wspomóc jego posługę ofiarą materialną złożoną przed kościołem.
 1. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.
 2. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana W tym tygo-dniu nie będzie sobotniej adoracji Najświętszego Sakramentu
 1. W środę, 13lipca przeżywać będziemy kolejny Dzień Fatimski według tradycyjnego porządku. O godz.11.00 zapraszamy na godzinę różańcową, a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia. W tym dniu nie będzie wieczornej nowenny.
 1. W najbliższy czwartek o o godz. 18.00 w kościele Świętej Jadwigi w Chorzowie zostanie odprawiona Msza Święta dla rodzin goszczących uczestników Światowych Dni Młodzieży. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie dla tych rodzin w Domu Parafialnym.
 1. Kolekta przyszłej niedzieli będzie comiesięczną specjalną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii (zwłaszcza na pokrycie kosztów malowania części kościoła, zakupu nowego pieca i armatury centralnego ogrzewania kościoła oraz wymiany instalacji kanalizacyjnej na terenie przykościelnym)
 1. W następną niedzielę, 17 lipca, będziemy gościć w naszej wspólnocie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wygłoszą oni do nas Słowo Boże oraz a po Mszach Świętych będą przed kościołem rozprowadzać swe Kalendarze Misyjne.
 2. W okresie wakacyjnym zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa także w tygodniu w porannych lub wieczornych Mszach Świętych sprawowanych w naszym kościele. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze Święte wieczorne w czwartki odprawiamy także o godz. 18.00.
 1. Jeszcze raz zachęcamy do udziału w pielgrzymkach odbywających się w sierpniu tego roku (pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich, Chorzowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę oraz Młodzieżowa Piesza Pielgrzymka na Górą Świętej Anny)
 1. Prosimy aby możliwe do zaplanowania sprawy w Kancelarii Parafialnej (np. rezerwacja intencji mszalnych, otrzymanie zaświadczeń, przekazów, pozwoleń) załatwiać w porach jej otwarcia.  Przypominamy, że nasza Kancelaria Parafialna czynna jest w następujących godzinach:
  – poniedziałek, środa, piątek; od godz. 8.30 do godz. 10.00
  – we wtorek i czwartek: od godz. 16.00 do godz. 17.30
  Poza tymi godzinami prosimy załatwiać jedynie sprawy naglące (związane z pilną posługą chorym czy z usta-leniem daty pogrzebu). Spisanie protokołu przedmałżeńskiego należy poprzedzić umówieniem się na dogodną porę dla narzeczonych i kapłana.
 1. Młodzież, która przygotowywała się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszej parafii i tu go przyjęła 20 maja obecnego roku może odebrać w Kancelarii Parafialnej pamiątki bierzmowania.
 1. Siostry Jadwiżanki dysponują wolnymi miejscami dla dziewcząt w nowo otwartym internacie w Domu Zakonnym mieszczącym się Katowicach-Bogucicach. Szczegóły można znaleźć na plakacie.
 1. W ramach prac związanych z malowaniem nawy kościoła nad grzejnikami zostały umieszczone specjalne osłony (służące także do siedzenia). Dziękujemy za ich wykonanie.
 1. Komenda Policji ostrzega przed oszustami którzy stosując różnorakie metody wyłudzają szczególnie od osób starszych ogromne kwoty pieniężne. Prosimy uwrażliwić seniorów aby pod żadnym pozorem nie podejmowali jakichkolwiek rozmów z osobami obcymi dotyczących spraw finansowych. Jeśli natomiast ktoś zauważy podejrzane w tym względzie działania proszony jest o niezwłoczne powiadomienie policji.
 1. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Dziś także do nabycia „Biuletyn Parafialny”, w którym wydrukowane są intencje mszalne na pozostałą cześć wakacji. Informujemy że do niedzieli, 4 września „Biuletyn Parafialny” nie będzie się ukazywał. Do tego czasu aktualne ogłoszenia duszpasterskie i porządek Mszy Świętych będą dostępne jedynie w gablotkach i na stronie internetowej parafii.
 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Jerzy Rusin. Powierzmy go miłosierdziu Bożemu.