Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 11 grudnia 2016 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA ADWENTU

11 grudnia 2016 roku

 

 

 1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana „Niedzielą Radości” (Gaudete). Źródłem tej radości jest obecny wśród nas Pan a także zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Zewnętrznym znakiem dzisiejszej niedzieli jest używany tylko dwa razy w roku różowy kolor szat liturgicznych.

 1. Kolektę dzisiejszą pragniemy przeznaczyć na zakup opału do ogrzewania kościoła i pomieszczeń parafialnych. Za każdy dar składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 1. Msze Święte roratnie będą sprawowane w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych parafian.

 1. W bieżącym tygodniu odbędzie się przedświąteczny obchód chorych i starszych parafian. Prosimy ich zgłaszać u pań rejonowych lub w Kancelarii Parafialnej. Przypominamy że w związku z trwającą Kolędą nie będzie odwiedzin chorych i starszych parafian w styczniu 2017 roku.

 1. We wtorek 13 grudnia przypada kolejny Dzień Fatimski. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Bożej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia. W tym dniu nie będzie nabożeństwa ku czci Świętego Floriana.

 1. W środę, 14 grudnia przypada kolejna rocznica urodzin naszego wikariusza Księdza Andrzeja Sachera. Wszystkich parafian zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 odprawioną za naszego solenizanta. W tym dniu nie będzie cotygodniowej nowenny.

 1. W piątek we Mszy Świętej sprawowanej w naszym kościele o godz. 18.00 będą uczestniczyć członkowie Chorzowskiego Bractwa Rycerskiego Bożogrobców. Po Mszy Świętej na probostwie przeżyją oni swe tradycyjne spotkanie przedświąteczne.

 1. Od soboty, 17 grudnia wejdziemy w II część adwentowego oczekiwania, poświęconą dobremu przygotowaniu się do przeżycia pamiątki pierwszego przyjścia na świat Syna Bożego.

 1. W sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.

 1. W tym tygodniu w ramach Kolędy pragniemy odwiedzić mieszkańców ulic: Szybowej, Świętej Kingi, Wandy, 75 Pułku Piechoty i Żołnierzy Września. Szczegółowy plan Kolędy wywieszony jest w gablotce oraz umieszczony na stronie internetowej parafii. Prosimy aby przygotować na Kolędę naczynie z wodą święconą. Z tyłu kościoła został wystawiony specjalny pojemnik z wodą święconą, którą można zabrać do naszych domów. Jeszcze raz przypominamy że kolejność odwiedzin danego dnia Kolędy w tym roku wyznaczają zwiększające się numery domów, pięter i mieszkań.

 1. W Kancelarii Parafialnej oraz w przedsionku kościoła można nabywać opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, zaś przed kościołem młodzież oazowa sprzedaje ciasto świąteczne.

 1. W czwartek, 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w czasie Mszy Świętej przeżywała swą coroczną uroczystość patronalną grupa Dzieci Maryi. Serdecznie dziękujemy księdzu Andrzejowi i animatorkom za pracę formacyjną a całej Wspólnocie Dzieci Maryi za chętną pomoc w organizowaniu i przeprowadzaniu różnych wydarzeń parafialnych. Podziękowania kierujemy też do byłego opie-kuna Dzieci Maryi księdza Pawła Zielińskiego.

 1. Informujemy, że w czwartek, 15 grudnia, Kancelaria Parafialna będzie wyjątkowo czynna w godzinach porannych (od 8.30 do 10.00).

 1. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest do nabycia także „Biuletyn Parafialny”.

 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Dorota Kukuła i śp. Kurt Hemmerlik. Polecajmy ich miłosierdziu Bożemu.