Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie
Msze święte:
Dni powszednie: 8:00, 18:00
Niedziele i święta:
7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 16:00

Nabożeństwa niedzielne: 15:15

Kancelaria parafialna:
Poniedziałek: 16:00 - 17:30
Wtorek: 8:45 - 10:00
Środa: 8:45 - 10:00
Czwartek: 16:00 - 17:30
Piątek: 8:45 - 10:00

Sanktuarium świętego Floriana w Chorzowie

Ogłoszenia 12 lipca 2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

12 lipca 2015 roku

1. Dziś przeżywamy w liturgii XV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Kolekta jest specjalną comiesięczną kolektą przeznaczoną na potrzeby naszej parafii.

2. O godz. 15.15 zapraszamy na Nieszpory Niedzielne.

3. W poniedziałek, 13 lipca przeżywać będziemy kolejny Dzień Fatimski według tradycyjnego porządku. O godz. 11.00 zapraszamy na godzinę różańcową, a o godz. 12.00 na Mszę Świętą ku czci Matki Boskiej Fatimskiej z błogosławieństwem lourdzkim. Podczas tej Mszy Świętej poświęcimy lekarstwa i dewocjonalia.

4. We wtorek po Mszy Świętej porannej zapraszamy na nabożeństwo ku czci Świętego Floriana, w środę po wieczornej Mszy Świętej na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w sobotę od godz. 17.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

5. W sobotę, 18 lipca, Franciszkański Zakon Świeckich organizuje pielgrzymkę autobusową na Jasną Górę. Wyjazd nastąpi o godz. 8.00. Koszt wyjazdu wynosi 25 złotych. Zapisy przyjmowane są w Kancelarii Parafialnej.

6. W okresie wakacyjnym zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa także w tygodniu w porannych lub wieczornych Mszach Świętych sprawowanych w naszym kościele. Przypominamy że, w lipcu i sierpniu Msze Święte wieczorne w czwartki odprawiamy także o godz. 18.00.

7. Jeszcze raz zachęcamy do udziału w pielgrzymkach odbywających się w sierpniu tego roku (pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich, Chorzowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę oraz Młodzieżowa Piesza Pielgrzymka na Górą Świętej Anny)

8. Bardzo prosimy aby możliwe do zaplanowania sprawy w Kancelarii Parafialnej (np. rezerwacja intencji mszalnych, otrzymanie zaświadczeń, przekazów, pozwoleń) załatwiać w porach jej otwarcia. Przypominamy, że nasza Kancelaria Parafialna czynna jest w następujących godzinach- poniedziałek, środa, piątek; od godz. 8.30 do godz. 10.00- we wtorek i czwartek: od godz. 16.00 do godz. 17.30Poza tymi godzinami prosimy załatwiać jedynie sprawy naglące (związane z pilną posługą chorym czy z ustaleniem daty pogrzebu). Spisanie protokołu przedmałżeńskiego należy poprzedzić umówieniem się na dogodną porę dla narzeczonych i kapłana.

9. W czasie nieobecności na parafii księdza proboszcza (w związku z jego wyjazdem wraz z Sanktuaryjną Orkiestrą Dętą na zapowiadany już cykl koncertów) w aktualnych sprawach duszpasterskich, które muszą być załatwione niezwłocznie prosimy zwracać się do wyznaczonego przez Księdza Arcybiskupa administratora parafii księdza Michała Wilka.

10. Sanktuaryjna Orkiestra Dęta serdecznie dziękuje wszystkim parafianom i gościom za życzliwe przyjęcie i wsparcie materialne okazane w czasie zbiórki przed kościołem w ubiegłą niedzielę.

11. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy gruntowną renowację witraży w naszym kościele. Renowacja, w związku z wielkimi, kosztami została rozłożona na kilka lat. Nasze witraże zostały wysoko ocenione przez znawców i wpisane do rejestru zabytków. Dlatego jako parafia winniśmy zadbać o ich stan podejmując po latach dzieło ich odnowienia. Do renowacji witraży zostaliśmy też zobowiązani w czasie ubiegłorocznej wizytacji mienia kościelnego. W najbliższych dniach będzie można oglądać wystawiony jeden ze zdjętych już witraży, aby zobaczyć stan jego zniszczenia. Na renowację witraży prowadzoną w tym roku kalendarzowym otrzymaliśmy pomoc finansową z budżetu miasta za którą już teraz serdecznie dziękujemy.

12. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Dziś także do nabycia „Biuletyn Parafialny”, w którym wydrukowane są intencje mszalne na pozostałą cześć wakacji. Informujemy że do niedzieli, 30 sierpnia „Biuletyn Parafialny” nie będzie się ukazywał. Do tego czasu aktualne ogłoszenia duszpasterskie i porządek Mszy Świętych będą dostępne jedynie w gablotkach i na stronie internetowej parafii.

13. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Łucja Bialuk, śp. Robert Ślęczka i śp. Helena Bartos. Powierzmy ich miłosierdziu Bożemu.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean quis dictum sapien. Nam consectetur tempor nibh ut ullamcorper. Donec lacinia ac quam vel aliquam. Ut est dui, molestie nec finibus sit amet, dapibus nec velit. Vivamus malesuada ligula ac nisl sollicitudin, vitae gravida lectus aliquam.

bez cytatu